Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Spor

TS Basketbol ve Oturarak Voleybol Ligleri'nde Sezon Fikstürü Çekildi

Basketbol Ligleri'nde Fikstür Çekildi

Tekerlekli Sandalye Basketbol ve Oturarak Voleybol Ligleri'nde 2020-2021 Sezonu fikstürü çekildi.

Ankara Hilton Garden Inn Otel'de gerçekleştirilen fikstür çekimi, koronavirüs pandemisi nedeniyle internet üzerinden yapılan canlı yayınla online olarak gerçekleştirildi.

Fikstür çekiminde, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, TBESF Başkan Vekili İlhami Kılınçkaya, TBESF Genel Sekreteri Erhan Durukan, Tekerlekli Sandalye Basketbol Branş Sorumlusu Önder Yurdagül, Tekerlekli Sandalye Basketbol Teknik Kurul Başkanı Emin Bayramlar ve Üyesi Bahri Gürpınar, Oturarak Voleybol MHK Genel Sekreteri Çetin Ok, TS Basketbol A Erkek Milli Takımı Başantrenörü Ahmet Akın, Oturarak Voleybol Milli Takımı Başantrenörü Yusuf Kenan Kök ve federasyon yetkilileri yer aldı.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig'inin 17 Ekim 2020, 1, 2 ve 3. Ligi'nin ise ekim ayı sonunda başlatılması planlanan yeni sezonda takımlar, çift devreli deplasmanlı lig usulüne göre mücadele edecek.

2020 Kasım ayı sonunda başlatılması planlanan ve ilk kez bölgesel deplasmanlı lig usulüne göre oynanacak Oturarak Voleybol Süper Ligi'nde ise 3 grupta 16 kulüp yarışacak.

2020-2021 Sezonu Tekerlekli Sandalye Basketbol ve Oturarak Voleybol Ligleri'nde ilk hafta karşılaşmaları ise şöyle oluştu:

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig

İstanbul Bağcılar Engelliler-Yalova Ortopedikler

İzmir BBGSK-İskenderun Engelliler

Güçlü Eller Engelliler-Pendik Belediyesi Anadolu Yakası Engelliler

BJK HD Sigorta-Galatasaray

Şanlıurfa BBSK-Ceylanpınar Belediyesi SK

1907 Fenerbahçe-KKTC TS Basketbol

Balıkesir BBSK-Gazişehir Gaziantep

Ordu BBSK-TSK Rehabilitasyon Merkezi SK

Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig

İzmir Bornova Barışgücü-Konya Engelliler

Medikalpark Samsun Engelli Gücü-Tuzla Belediyesi Engelliler

68 Aksaray Belediyesi SK-Çanakkale Boğazgücü Engelliler

Bursa Bedensel Engelliler-Batman Engelliler

Kocaeli Başiskele Engelliler-Antalya BB Asat Gençlik

Engelsiz Gaziantep-Fuzulev 1453 Engelliler

Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Lig

İzmir Karşıyaka Engelliler-Hatay BB Gençlik

Van Bedensel Engelliler-Gümüşhacıköy Hayat Engelliler

Amed Sportif Faaliyetler-Küçükçekmece Dostluk Engelliler

Adana Engelliler-Karabük Demir Kartal

Düziçi Engelliler-Hakkari Sümbül Engelliler

Muş Bedensel Engelliler-Malatya BBSK

Tekerlekli Sandalye Basketbol 3. Lig

A GRUBU

Lotus Engelliler-İstanbul Engelli Sporları

İzmir Rehabilitasyon SK-Aydın Genç Efeler

Bucalı Engelliler-Pamukkale Belediyespor

Yeşil Gönen Bedensel Engelliler-BAY

B GRUBU

Melikgazi Bld. Bedensel Engelliler-Samsun Bedensel Engelliler

Samsun Çarşamba-Akdeniz Belediyesi SK

Zile Engelli Gençlik-Niğde Bedensel Engelliler

Sorgun Engelliler-BAY

C GRUBU

Adana Martı-Diyarbakır Ortopedik Engelliler

Şanlıurfa Bedensel Engelliler-Mardin Kızıltepe Birliği Eng.

Şanlıurfa Siverek Engelliler- Erzurum Gençlik ve SK

Osmaniye 7 Ocak-BAY                                    

Oturarak Voleybol Süper Lig

A GRUBU

Bolu Gençlik Merkezi-Ankara Mahir Başer Ortaokulu SK

Karabük Gençlik ve SK-Karadeniz Ereğli BBSK

Alaplı Anadolu Engelliler-BAY

B GRUBU

Karaman Belediyesi SK-Fethiye Gençlik ve SK

Karaman İl Özel İdaresi SK-Konya Engelliler

Karaman Gençlik ve SK-BAY

C GRUBU

Gaziantep Bedensel Engelliler-Diyarbakır Ortopedik Engelliler

Adana Ceyhan Gençlik-Kahramanmaraş BBSK

Adana Ayyıldız-Gaziantep Gençlik ve SK

Kaynak: tbesf.org.tr

16 Eylül 2020

Değerlendir (Henüz oy almamış)