Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Haberler

TÜREV Engellilerle İlgili Bilinçlendirme Projeleri

Resim: Engelli couk kaynaştırma imaj resim

Türkiye Engelliler Vakfı (TÜREV) Genel Koordinatörü Halil Turhan ve Akdeniz Bölgesi Şube Başkanı Emel Turhan, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB)'ni ziyaret etti. AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok'a yeni görevinde başarı dileyen Turhan, AESOB ile birlikte ortak projeler hazırlamak istediklerini söyledi.

TÜREV'in ilk şubesini Antalya'ya açtığını belirten Turhan, "Akdeniz Bölgesi iklimi ile bizim için çok önemli bir bölge. Bu yüzden bölgede çok sayıda şube açmak istiyoruz." dedi. Bağış istemediklerini, proje üretip, geliri olan ve kendi ayakları üzerinde duran bir kurum olmak istediklerini ifade eden Turhan, bunun için de AESOB'tan destek beklediklerini dile getirdi.

Türkiye'de sağlam insanlara engelliler konusunda bir eğitim verilmediğini ileri süren Halil Turhan şöyle konuştu: "Bunun için çok sayıda etkinlik düzenliyoruz. Özellikle sağlığı yerinde olan çocuklara engelliler konusunda bilgilendiriyoruz. Düzenlediğimiz tiyatro gösterileri, çocuklar tarafından büyük ilgi görüyor. Herkesime engelli bilincini yerleştirmeyi hedefliyoruz. Bir gün bizim ailemizde de bu rahatsızlığın olabileceğini unutmayalım."

TÜREV gönüllülerinin çok önemli bir çalışma yaptıklarını belirten AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok ise "Yaptığınız iş çok zor. Severek, gönül vermeden yapılacak bir çalışma değil. Biz Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak, yapacağınız tüm çalışmalara gönülden destek veriyoruz. Gücümüz yettiğince, projelerinize destek vermekten mutluluk duyarız." diye konuştu.

AESOB binasına engellilerin daha rahat girebilmesi için gerekli düzenlemeleri yapacaklarını kaydeden Sevimçok, "Bizim 73 bin üyemiz var. Bu üyelerimiz arasında da engelliler var. Bu yüzden engellilerin binamıza daha rahat girebilmeleri, işlemlerini yaptırabilmeleri için gerekli fiziki düzenlemeyi yapacağız." açıklamasında bulundu.

 14.06.2010 – CHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)
Yorumlar
Sevgi ile
Engellilerle Doğru İletişim Eğitimi 5 Yıldır Veriliyor.
Haberi okuyunca hemen yorum yazmak istedim. Herkes ilkiz tekiz biz yapıyoruz havasında ülkemizde engelliler konusunda ne yazık ki açıp araştırıp okuyp takip etmiyorlar kim nerede ne yapıyor diye. Herkes ilk herkes tek kelimesine abone olmuş yapışmış kalmış. Örneğin Türkiye'de üniversiteli gençler ve toplumda engelli farkındalığı oluşturmak sosyal sorumluluk bilinci aşılamak ve duyarlılık için neredeyse 4 yıldır Yaşadıkça'nın öncülüğünde binlerce izleyiciye gösteriler yapılıyor. Ve bu halen deva