Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Eğitim

Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi'nden Engelliler "Özel Sınıf"

Resim : Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi yetkilileri ve Kırklareli İstiklal Ortaokulu öğrencileri bir arada.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, okul binasında gerçekleştirilen törende, eğitime verdikleri destekten dolayı Türk Kızılayı'na teşekkür etti.

Türk Kızılayı'nın tamamen gönüllülerden oluşan bir kuruluş olduğuna dikkati çeken Aşım, dizayn edilen sınıfta eğitim gören 10 öğrencinin bu tür çalışmalarla topluma kazandırılacağını ifade etti.

Her Türk vatandaşının da bir Kızılay gönüllüsü olduğunu vurgulayan Aşım, "Türk Kızılayı savaşta ve barışta sadece Türk insanının değil, tüm dünya mazlumlarının yanında olmuştur. Kızılayımız bugün de engelli öğrencilerimize özel bir sınıf yaptırarak, engellilerimize olan duyarlılığını bir kez daha gösterdi. Biz de eğitimciler olarak öğrencilerimizi bilgilerle donatacağız. Bu sınıf gerçekten çok önemli. Kızılay sadece düşkünlere değil eğitim faaliyetlerine de destek veriyor." diye konuştu.

Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel de özel eğitim sınıfının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Sınıfın yaklaşık 10 bin liralık bir bütçe ile hazırlandığını dile getiren Altıntel, sınıfta engellilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek eğitim materyallerinin bulunduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından engelli öğrenciler duygularını paylaştı.

02.11.2017 - AA

Değerlendir (Henüz oy almamış)