Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Teknoloji

Türk Telekom Uygulamaları Engelsiz Yaşam Fuarı’nda

Resim : Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun.

Türk Telekom, engellilere özel sunduğu ürün ve hizmetlerini, 30 Kasım – 3 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Engelsiz Yaşam Fuarı’nda sergileyecek.

Türk Telekom, Engelsiz Yaşam Fuarı’nda engellilere sunduğu ürün ve hizmetlerini tanıtacak.

30 Kasım - 3 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan fuarda, Türk Telekom’un engellilere özel olarak geliştirdiği Erişilebilir Teklifler, Erişilebilir Görüntülü Çağrı Merkezi, Erişilebilir Uygulama, Engelsiz Tivibu, Erişebilir Kariyer gibi ürün ve hizmetleriyle, Günışığı Oyunları, Sesli Adımlar, Tablolar Konuşuyor gibi kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ziyaretçilerle paylaşılacak.

Fuarda ayrıca, engellilerin hayatını kolaylaştıran hizmetler sunan “Erişilebilir Yaşam” uygulaması da tanıtılacak. Erişilebilir Yaşam uygulaması, engellilerin hayatını kolaylaştıran Para Tanıma, Metni Sese Çevir, Neredeyim, e-Kitap ve Sosyal Sorumluluk bölümlerini de içeriyor.

"Teknolojiyle engelleri kaldırabiliriz"

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, Türk Telekom’un erişilebilir hizmetlerle toplumun tüm kesimlerine ulaştığını belirterek, "Türkiye’deki engellilerin hayatına değer katan ürün ve hizmetlerimizi Engelsiz Yaşam Fuarı’ndaki standımızda sergileyerek, teknolojiyle engelleri kaldırabileceğimiz mesajını veriyoruz” dedi.

Görme engelliler için para tanıma

Fuarda ziyaretçiler, Türk Telekom’un katkılarıyla hayata geçirilen ve Türkiye’de bir ilk olan akıllı telefon kullanarak “Kâğıt Para Tanıma” özelliğini deneyimleyecekler. Uygulama, görme engellilerin paralarını akıllı telefonun kamerasına göstererek tutarını sesli olarak işitmelerini sağlıyor.

Ziyaretçiler, Erişilebilir Yaşam uygulamaları arasında yer alan “Metni Sese Çevir” uygulaması ile kâğıt, duvar ya da farklı bir nesne üzerindeki yazıyı metne çevirerek, sesli olarak okuma özelliğini de deneyimleyebilecekler. Fuarda, engelli kullanıcıların ihtiyaç duyduklarında konumlarını yakınları ile paylaşabilmelerini sağlayan ve gitmek istedikleri konuma sesli yönlendirme desteği sunan “Neredeyim” uygulaması da tanıtılacak.

Ziyaretçilere tanıtımı yapılacak uygulamalar arasında kitapları seslendiren “E-Kitap” uygulaması ile Türk Telekom’un gerçekleştireceği sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgilerin paylaşılacağı “Sosyal Sorumluluk” uygulaması da olacak.

Görüntülü Çağrı Merkezi

Engellilerin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Türkcell, bu kapsamda, engelli mobil müşteriler için tasarlanan Görüntülü Çağrı Merkezi de deneyimlenecek alanlar arasında yer alıyor. Katılımcılar, fuar alanında kurulan görüntülü müşteri hizmetlerine bağlanarak, yeminli işaret dili tercümanlarından hizmet alabilecekler. Bu servise müşteriler Türk Telekom web sitesi üzerinden online olarak bağlanabilecekler.

Engellilere özel “Erişilebilir Kariyer”

Türk Telekom, müşterisi olan engellilere ücretsiz olarak sunduğu Erişilebilir Kariyer Servisi’ni de fuar katılımcılarıyla paylaşacak. Erişilebilir Kariyer, üyelerinin kişisel gelişimlerine katkı sağlarken, bulundukları şehirdeki engelli iş ilanlarını ve güncel haberleri de SMS servisi ile üyelerine ulaştırarak, engelliler için yeni bir iş bulma kanalı olarak da konumlanıyor.

Erişilebilir Bayiler’le engelli vatandaşlara özel kolaylıklar

Türk Telekom, 360 derece engelsiz yaşam alanı sunma hedefi doğrultusunda, engelli vatandaşların ofis ve mağazalara girişini kolaylaştıran Erişilebilir Bayi Haritası’nı da fuar ziyaretçileriyle paylaşacak. Türk Telekom, 2016 yılında başlattığı erişilebilir ofis dönüşümüyle, bedensel engelli tekerlekli sandalye kullanıcıları için mağaza girişi rampası ve e mağaza girişlerinde Braille alfabesi ile desteklenen çağrı butonu gibi mimari değişimlere de imza attı. Türk Telekom ayrıca, erişilebilir ofislerinde görme engelliler için Braille Alfabesi ile mağaza planı ve kılavuz çizgileri ile işitme engelliler için kasada müşteri hizmetleriyle görüşmeyi kolaylaştıracak sistemleri de hayata geçirdi.

Görme ve işitme engelliler fuarı Sesli Adımlar ile gezebilecek

Türk Telekom’un Boni iş birliği ile Kurumsal Sosyal Sorumluluk kapsamında, görme ve işitme engellilerin hayatını kolaylaştırmak ve sosyalleşmelerine destek olmak amacıyla geliştirdiği ve dünyada ilk kapalı alan navigasyon hizmeti sunan Sesli Adımlar uygulaması, fuar alanında ziyaretçilerin kullanımına sunulacak. Böylelikle görme ve işitme engelli vatandaşlar, cep telefonları üzerinden aldıkları sesli ve görsel yönlendirme yardımıyla fuar alanını yardıma ihtiyaç duymadan gezebilecekler. Fuar alanında ayrıca, “Engelsiz Tivibu”, “Tablolar Konuşuyor”, “Günışığı Oyunları” gibi engellilere yönelik projeleri tanıtan stantlar da yer alacak.

Eşref Armağan ve Utku Taha Tekgül de ziyaretçilerle buluşacak

Doğuştan görme engelli olmasına rağmen perspektif kurallarına uygun resimleriyle dikkat çeken ve uluslararası kanalların yanında, pek çok ödüllü belgesele de konu olan ressam Eşref Armağan, fuarın ilk günü Türk Telekom standında canlı performans sergileyecek. Fuarın ikinci günü ise Türk Telekom’un Ey-Der iş birliği ile az görenlere yönelik gerçekleştirdiği Günışığı Projesi öğrencilerinden Utku Taha Tekgül de piyanosu ile Türk Telekom standında ziyaretçilerle birlikte olacak.

Erişilebilir mobil tarifeler

Fuarda, Türk Telekom’un engellilere özel olarak sunduğu; mobil, sabit hat evde internet ve Tivibu ürün gruplarındaki avantajlı tekliflerini tanıtan bir stant da yer alacak. Ek olarak, ziyaretçilere, Türk Telekom’un sunduğu zengin erişilebilir tarife ve paketler içerikleri de tanıtılacak.

29.11.2017 - dunya.com

Değerlendir (Henüz oy almamış)