Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Haberler

Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali Yarın Başlıyor

Resim : Ayakları ile gitar çalan engelli müzisyen.

Mersin Engelsiz Sanat Festivali bu yıl 2'ncisi düzenlenecek Uluslararası, 19 ülkeden 100 engelli sanatçının katılımı ile yarın başlayacak.

Tüm dünyadaki engelli sanatçıları bir araya getirmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi ve Mersin'i Kalkındırma Dayanışma Derneği tarafından hazırlanıp Valilik himayesinde organize edilen festivalin ikincisi, merhum Aşık Veysel anısına gerçekleştirilecek. Dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan festival kapsamında kent merkezindeki farklı semtlerde konser sahneleri kurulacak ve sergi alanları açılacak. 4 gün sürecek festivalde farkındalık oluşturmak adına panel ve çalıştaylar düzenlenecek.

Festivalin açılış gecesinde Porto Rikolu şarkıcı, besteci ve gitar virtüözü Jose Feliciano sahne alacak. Down sendromlu bağlama sanatçısı Çağatay Aras, ayakları ile gitar çalan Mark Goffeney, görme engelli şarkıcı, yazar ve manken Joana Zimmer, Latin müziğinin Avrupa'daki temsilcileri Gatto Gabriel ve Steven Cyril de festivalde boy gösterecek. Engellilere yönelik projeleri ile tanınan Eda- Metin Özülkü de organizasyon kapsamında sevenleri ile buluşacak.

10.09.2018 - DHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)