Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

Vestel Engelli Dört Genci Daha İş Sahibi Yapıyor

Resim : Vestel Dijital yemekhane görevlisi olarak çalışma hayatına başlayan engelliler fotoğraf çekerken.

Vestel Şirketler Grubu, geliştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesiyle engelleri aşmaya kararlı dört genci daha iş sahibi yapıyor. Kapılarını kurumda çalışmak isteyen down sendromlu ve zihinsel engelli gençlere açan Vestel, başlattığı kurumsal sosyal sorumluluk projesiyle onlara gururla "Ben de hayatın içindeyim" deme şansı tanıdı.

Vestel, ülkemizin en önemli sosyal yaralarından olan engelli istihdamı konusunda umut veren bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi başlatıyor. "Hayatın İçindeyim" sloganıyla hayata geçen projenin birinci aşamasında dört down sendromlu ve zihinsel engelli genç, Vestel'de iş hayatına ilk adımlarını attı. Vestel İnsan Kaynakları Direktörlüğü liderliğinde geliştirilen ve yürütülen çalışmaya adayların belirlenmesiyle başlandı. Vestel işe alım ekibi, konusunda uzman iş yeri hekimiyle birlikte Manisa'da bulunan Şükran Bilginer Özel Eğitim Merkezi'ndeki engelli öğrencilerle buluştu. Öğrenciler arasından yapılan seçim ertesinde istihdam teklif edileceklerin aileleri ziyaret edildi. Ferhat Haspolat, Yağmur Erdem, Samet Şen ve Necla Uzun'un aileleri, bu görüşme sırasında konuyla ilgili bilgilendirildi. Ailelerin rızasıyla yaşları 21 ile 29 arasında değişen gençlerin Vestel'deki kariyerine ağustos ayında başlaması kararlaştırıldı.

Vestel'in yeni iş arkadaşları için işe alım ekibi gönüllüleri ve ailelerinin de katıldığı "Hayatın İçindeyim Hoşgeldin" kutlaması yapıldı. Pasta ikramı ve müzikli fotoğraf çekimi ertesinde Ferhat Haspolat ve Samet Şen, VestelCity içerisindeki Deli Marche Cafe'de servis elemanı, Yağmur Erdem ve Necla Uzun ise Vestel Dijital yemekhane görevlisi olarak çalışma hayatına başladı.

Vestel Dijital Yemekhane'de çalışacak olan Yağmur Erdem, çiçekleri çok seviyor ve para kazanıp anne babasına bahçeli bir ev alma hayali kuruyor. Okuma yazma bilen ve ikramda bulunmaktan keyif alan Necla Uzun, olumlu enerjisi sayesinde tanıştığı herkesi kendine hayran bırakıyor. Yüzen, bisiklete binen ve body building yapan tam bir spor tutkunu olan Ferhat Haspolat ise, bilgisayarda oyun oynamayı ve film izlemeyi seviyor. Samet Şen de mutfakta zaman geçirmekten hoşlanan gerçek bir arkadaş canlısı, seyahatlerinde yeni yerler keşfetmekten mutluluk duyuyor.

16.08.2015 - İHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)