Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Teknoloji

Vodafone Sağlık Hizmetlerine 'Cep'ten Ulaştıran Paketini Tanıttı

Resim : Vodafone logo.

Mobil iletişim şirketi Vodafone Türkiye, cep telefonundan sağlık hizmetleri de almaya imkân tanıyor. Operatörün Cep Sağlık Paketi’ne üye olanlara yer yer rutin kontrolleri hatırlatılıyor, SMS yolu ile sağlık bilgileri aktarılıyor. Ayrıca 1120 numaralı hattı arayanların evlerine ambulans ve doktor gönderiliyor.

 

7/24 kullanıma açık olan paket, Vodafone Türkiye Icra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt ve Bireysel Servisler Direktörü Ömer Kuyucu’nun katıldığı basın toplantısı ile tanıtıldı. Toplantıda Vodafone Türkiye’nin toplumun yararına pek çok ürün ve servis ortaya koyduğunu belirten Öğüt, operatörün bundan böyle sağlık ile ilgili taleplere de cevap vereceğini vurguladı. Telefonun sağlık adına öneminin arttığına; bir aramanın hayat kurtardığına, bir SMS’in ameliyatı başarılı kıldığına işaret eden Öğüt, “Mobil ürünlerin tedavi ve ameliyatlarda önemi arttı. Bu ürünlerin tasarruflu olduğu da hakikat. Akıllı aygıtlar ile Türkiye’nin de içinde olduğu OECD ülkelerinde sağlık giderlerinin 2017’de 400 milyar dolar gerileyeceği tahmin ediliyor.” dedi.

 

Toplantıda Vodafone Türkiye Bireysel Servisler Direktörü Ömer Kuyucu ise Cep Sağlık Paketi ile ilgili detaylar verdi. Kuyucu, pakette sağlık kartı, sağlık koçluğu, SMS yardımı ve ambulans hattı gibi ürün ile servislerin bulunduğunu ifade etti. Kuyucu’nun açıklamalarına göre sağlık kartı çip ihtiva ediyor. Bu çipte sağlık ile ilgili her veriyi saklamak mümkün. Acil durumlarda kartın çipinden ya da internetten veriler abonenin onayı ile sağlık personeli tarafından okunabiliyor. Kart, ilave olarak anlaşmalı kurumlardan indirim hakkı ve puan elde etmeyi olanaklı kılıyor. VIP kartı kullananlar ise rutin kontrolleri ile ilgili uyarılar alıyor, gerektiğinde ilgili doktor ya da hastaneye yönlendiriliyor.

 

Pakette yer alan sağlık koçluğu hizmeti ile periyodik olarak kullanıcıya erişiliyor, koruyucu ve önleyici tıp konusunda önerilerde bulunuluyor. Vodafone Türkiye’nin SMS servisleri de böyle bir görev görüyor. Servisler, sağlıklı hayat, beslenme, diyabet, obezite, anne ve Bebek, hamilelik, hipertansiyon gibi konularda bilgileri kullanıcılara SMS ile iletiyor.

 

Cep Sağlık Paketi’nde 7/24 açık olan 1120 ambulans hattı da bulunuyor. Aynı numarayı arayanlar, evde muayene, tahlil, pansuman, serum ve enjeksiyon gibi tıbbi uygulamalardan yüzde 20 indirimle faydalanılabiliyor.

 

App Store ve Google Play Store’dan iPhone ve Android tabanlı akıllı telefonlara ücretsiz yüklenebilen mobil uygulamayla 1120 Vodafone Cep Sağlık çağrı merkezine tek tıkla erişilebiliyor.

 

 

09.01.2014 - Cihan

Değerlendir (Henüz oy almamış)