Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça

Site Google Bing

Yaşadıkça TV

Yaşadıkça TV Hakkında

"Tüm Engelleri Birlikte Aşacağız" sloganı ile Mehmet Kızıltaş'ın hazırlayıp sunduğu YAŞADIKÇA, engellilerin ve yaşamı çeşitli nedenlerle kısıtlanan tüm insanların sesi, gözü ve kulağı olan özel bir programdır. YAŞADIKÇA, özel TV kanallarının en nitelikli, en çok izlenen, sayısız başarılara ve ilklere imza atan ilk ve tek engelliler televizyon programıdır.

Türkiye’nin en başarılı ‘Sosyal Sorumluluk Projeleri’ arasında ilk sıralarda yer alan Yaşadıkça; Türkiye’de yaşayan 10 milyon engellinin, yakınları ile sayıları yaklaşık 30 milyonu bulan engelliler dışında her kesimden büyük bir hedef kitleye ulaşmaktadır.

 

Yaşadıkça; 17 yılda, 600 hafta yayında kalarak, geniş izleyici kitlesinin beğenisini kazanan bir ekran klasiğidir. Yaşadıkça, ilk bölümünün yayınlandığı 1993 yılından bugüne engellilerin ve hayatı çeşitli nedenlerle kısıtlanan tüm insanların yaşamına yenilikler katarak toplumsal duyarlılığı sağlayarak, önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

 

Yaşadıkça; engellilerin hayatını kolaylaştıran teknolojik yenilikler, içimizden biri (başarı hikayeleri), sağlık, yasadikca.com (internet dünyasından son gelişmeler), STK’ların girişimleri, projeler, spor, sosyal ve güncel yaşam, dünyadan son gelişmeler vb. gibi farklı konulara yer veren zengin bir içeriğe sahiptir. Yaşadıkça, birbirinden güzel içerik köşeleri ile gündem oluşturup, seyirci kitlesini ekran başında tutmayı başarmış bir TV programıdır.

 

Yaşadıkça, Türkiye’de engelli sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, gönüllüler, engelliler ve yerel yönetimlerin desteğini alarak onlara güç katan, yeni açılımlar kazandıran ve büyük kamuoyu desteği oluşturan öncü bir programdır. Ayrıca; Türkiye ve dünyanın dört bir köşesinde engelliler için yapılan çalışmaları büyük bir ayrıcalık ve önemle ekrana taşıyarak engellilerin bilinçlenmesini ve seslerinin daha geniş kitlelere duyurulmasında, farkındalık oluşturmalarında önemli bir etkendir.

 

 

‘Özgürlüğünüzün Başladığı Nokta’

 

Yaşadıkça

Engelliler Televizyon Programı