Renk Değiştir Lila Mor Siyah Turkuaz Yazı Boyutu A A A | Erişilebilirlik | Kontrast Renk Pembe Sarı
Yaşadıkça
Site Google Bing

Sosyal Sorumluluk

Yurttaşlık Gününde Otizmli Çocuklara Anlamlı Hediye

Resim : L'Oréal çalışanları ve otizmli çocukları ellerini kaldırıyor.

L'Oréal 100. kuruluş yılı olan 2009'dan itibaren bulunduğu toplumlara katkı yapmak amacıyla ve "Hepimize düşen bir görev var" mottosuyla bulunduğu her ülkede bir günü "Yurttaşlık Günü" olarak belirledi. Yurttaşlık günü kapsamında, L'Oréal Türkiye gönüllüleri bu yıl Tohum Otizm Vakfı işbirliğinde, önemli bir çalışmaya imza attı.

Yaklaşık 300 L'Oréal çalışanı, otizmli çocuklarla beraber tüm gün boyunca çeşitli etkinlikler hayata geçirdi. Çalışanlar, otizmli çocukların yaşam alanlarını güzelleştirmek amacıyla, eğitim alınan binaların boyanması, akan çatıların tamiri, ağaç ve çiçek ekimi, çanta boyama, depo düzenleme gibi faaliyetler gerçekleştirdi.

Yüzyılı aşkın bir süredir güzellik alanında fark yaratan çalışmalara imza atan L'Oréal, sosyal sorumluluk alanında da çalışmalarını sürdürüyor. 2009 yılından bu yana her sene çevre, engelliler, bilim ve toplumsal fayda gibi alanlarda tüm çalışanlarının dahil olduğu aktiviteleri hayata geçiren L'Oréal, 2014 yılında tüm dünyada 24.000 çalışanının katılımı ile 442 vakıf işbirliğinde 32.000 kişiye ulaştı. L'Oréal Türkiye ise 2015 Yurttaşlık Günü'nde bu yıl otizmli çocuklar için Tohum Otizm Vakfındaydı.

Genel müdürlük ve fabrikadan 300 L'Oréal çalışanının katıldığı ve tüm gün süren gönüllülük aktivitesinde L'Oréal çalışanları otizmli çocuklara destek oldular. Çocuklarla birlikte unutulmayacak güzellikte anılarla dolu bir gün geçiren L'Oréal çalışanları, çocukların kendileri için boyadığı T-shirtleri giydiler ve Vakıf yöneticilerinden otizm hakkında bilgi aldılar.

L'Oréal Türkiye Genel Müdürü Claude Rumpler tüm globalde senede bir gün düzenledikleri "Yurttaşlık Günü"nün L'Oréal için son derece önemli olduğunu belirterek Türk toplumuna olumlu katkılar sunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Rumpler şöyle devam etti; "L'Oréal olarak artık günümüz koşullarında şirketlerin başarısının sadece ekonomik performansları ile değil aynı zamanda iyi bir vatandaş olma yetenekleri ile de tanımlandığına yürekten inanıyoruz. Hem kurumsal anlamda hem de markalarımızla topluma ve çevreye pozitif katkı sağlamak bizim için stratejik önceliklerimizden biri. Sürdürülebilirliği ve sosyal projelerimizi iş modelimizin kalbine koyduk. Bugün L'Oréal Türkiye olarak Tohum Otizm Vakfı işbirliğinde otizmli çocuklarla çok anlamlı bir gün geçirdik. Önümüzdeki yıllarda da gerek kurum gerek markalarımızla topluma dokunan projeler geliştirmeye, insanlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz."

30.06.2015 - İHA

Değerlendir (Henüz oy almamış)