Sosyal Sorumluluk

Afyonkarahisar’da Engelli Bireylere Tekerlekli Sandalyeleri Teslim Edildi

Afyonkarahisar Belediyesi engelli bireylerin umudu olmayı sürdürüyor. Mehmet Zeybek, 20 adet akülü araç 42 adet tekerlekli sandalyenin anahtarını engelli bireylere düzenlenen programla teslim etti. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından bugüne kadar 665 adet akülü araç, 468 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi bireylerin hizmetine sunuldu.

Üçüncüsü gerçekleştirilen dağıtım programına Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş, Murat Öner, Benol Kaplan, Barış Dal, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhüyük, Türkiye Engelliler Derneği Şube Başkanı Faruk Özkara, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

“20 Akülü Araç 42 Tekerlekli Sandalye”

Dağıtım töreninde konuşan Türkiye Engelliler Derneği Şube Başkanı Faruk Özkara desteklerinden dolayı Başkan Mehmet Zeybek’e teşekkür etti. Özkara; “Engellilerimize gösterdiği ilgiden ve sağladığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Başkanımızla el birliği ile engelli kardeşlerimize umut olmaya devam ediyoruz. Engellilerin sorunlarını çözmek için biz varız. Araçlarınızı iyi günlerde kullanmanızı diliyor, hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Zeybek programda yaptığı konuşmada; engelli bireylerin hayatını kolaylaştıracak, sorunlarını çözecek her alanda başarı sağlamalarının önünü açacak tüm çalışmalarda yer aldıklarını söyledi. Desteklerin devam edeceğini de belirten Başkan Zeybek; “Sizleri hiçbir zaman kendimizden farklı görmedik, görmüyoruz. Bizler de bir gün engelli bir birey olabiliriz. Ne olabileceğinin garantisi yok. Cenab-ı Hakk’ın takdiri. Engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmak, evde kapalı kalmadan sosyal hayata karışabilsin diye bu dağıtımları yapıyoruz. Bir nebzede olsa sizlerin derdine derman olabildiysek ne mutlu bize. Ayrıca teslimini yaptığımız araçların akülerinin de belirli periyotlarla bakımlarını yaptırıyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan ustamıza da teşekkür ediyorum. Sizler varsanız biz varız. Sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Allah hayırlı mübarek etsin” diye konuştu.

“Engelli Bireylerden Teşekkür”

Konuşmaların ardından Başkan Zeybek ve Başkan Yardımcıları engelli bireylere akülü araçlar ve tekerlekli sandalyelerin anahtarlarını teslim etti. Bireylerle yakından ilgilenen Başkan Zeybek talepleri de aldı, tek tek hatıra fotoğrafları çekindi. Engelli bireyler de duyarlılığından ötürü Başkana teşekkürlerini iletti. Program aile fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

afyonkenthaber.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu