Künye

Türkiye’nin en başarılı Sosyal Girişimcilik Projelerinden bir olarak yayın hayatına başlayan Yasadikca.com, 1993 yılından bu yana ekrana gelen özel TV kanallarının ilk engelliler programı Yaşadıkça’ nın en geniş görsel ve bilgi arşivinin 10 milyon engelli, yakınları, gönüllüler ile 30 milyon gibi büyük engelli hedef kitlesine ve engellilik konusuna ilgi duyan herkese açık interaktif ortamda verdiği önemli bir hizmetidir.

Yasadikca.com, 21 Ekim 2003 tarihinde Türkiye’nin İlk ve Tek Engelliler Haber, Bilgi sitesi olarak yayın hayatına başladı. Yasadikca.com, Türkiye’deki önemli bir boşluğu doldurarak internetin yaygınlaşması ile dijital dünyada engellilere, ailelerine, akademisyenlere, öğrencilere, gönüllülere ve herkese engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları doğrudan en hızlı şekilde aktaran önemli bir kaynak, içerik ve gündem oluşturan haber ve bilgi sitesi olma özelliğini taşıyor.

2003’lü yıllarda internet kullanıcılarının %15’ini engelliler oluştururken günümüzde engellilerin istihdamda ki sayılarının ve ekonomik özgürlüklerini arttırması ile bu oran daha da artmıştır.

Yasadikca.com, sadece engelliler, yaşlılık ve ilgili sağlık içerikleri ile dikey bir site olarak sahip olduğu doğru hedef kitlesine sunduğu içerik zenginliği ile saatlik yüksek çevrimiçi ziyaretçi sayısı, sayfa gösterimi, tekil ziyaretçi sayıları ve arama motorlarında ilk sayfalarda çıkma ve en çok görüntülenen sayfa sayılarıyla konseptinde lider, kaynak gösterilen ve örnek alınan öncü bir haber ve bilgi portalı olma özelliğine sahip.

Yasadikca.com, Türkiye’de yayın hayatına başladığı ilk günden bugüne; engellilik alanında çalışmalar yapan kişi ve kurumlara rehber ve ilham kaynağı önemli bir model oluşturdu.

Yasadikca.com ziyaretçilerine, günlük ve anlık güncellenen en doğru haber ve zengin bilgi arşivi ile hizmet veren bir sitedir. Sitede yer alan tüm haber, bilgi, araştırma ve röportajlar;  gazete, dergi ve internet sitelerinde kullanılarak haber kaynağı olarak gösteriliyor. Ayrıca dünyanın dört bir köşesinden geniş ziyaretçileri bulunmaktadır.

Yaşadıkça yayınlandığı süreler içinde kendi dalında tek ve ilk olan Yaşadıkça TV programı, Türkiye ve World Special Olympics Organization’a verdiği özel desteklerinden dolayı Special Olympics & ABD Kennedy Vakfı adına Başkan Timothy P. Shriver tarafından ÖZEL HİZMET ödülü aldı. Aldığı dünya ödülü dışında ulusal 100’den fazla başarı ödüllerine, sayısız taktir ve teşekkür belgelerine layık görüldü.

Yaşadıkça ve Yasadikca.com, (JCI) Junior Chamber International tarafından düzenlenen yarışmanın Kişisel Başarı kategorisinde Mehmet Kızıltaş 2003 yılında Türkiye Birinciliğini kazandı.

Yasadikca.com’ da Haberler, Teknolojik Yenilikler, İçimizden Biri, Röportajlar, Kültür Sanat, Spor, Engelliler Soru Cevap Ansiklopedisi Sordukça Sor, Sağlık, Köşe Yazıları, Foto Galeri, Ajanda ve Okur Temsilciliği vb. gibi bölümleri ile kamuoyunu bilgilendirerek ziyaretçilerine her konuda zengin içerik ve geniş bilgiler veriyor.

Yasadikca.com sürekli artan aylık yüzbinlerce ziyaretçiye ulaşmaktadır. Yasadikca.com, deneyim ve tecrübelerle dolu imza attığı güçlü, etkili çalışmaları ile engelli kamuoyunda sahip olduğu gücü ve marka değeri ile kendi alanında hem tek hem de rakipsiz bir sitedir. Engelliler alanında çalışmalar yapan tüm kesimlerin en güvendiği marka ve içerik kaynağı başarısını yılladır sürdürüyor. Yayınlandığı günden bugüne milyonlarca kez tıklanan, AB grubundaki markaların reklam ve kurumsal işbirliklerinde öncelikle tercih ettiği, sürekli yükselen ve çok iyi PR’a sahip bir markadır.

Yasadikca.com Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

EK Eğitim İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Ltd. Şti.

Yönetim Kurulu Başkanı

MEHMET KIZILTAŞ

Genel Müdür

HASİBE KIZILTAŞ

Genel Yayın Yönetmeni

MEHMET KIZILTAŞ

Reklam

EK Eğitim İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Ltd. Şti.

0212 505 5 605

info@yasadikca.com

Editörler

CANER VURAL

EMRAH BAŞTÜRK

Hukuk Danışmanları

Av. GÜLER POLAT

Av. FERHAN FATİH DEMİR

Muhasebe

MALİ MÜŞAVİRLİK

Servis Sağlayıcısı

SUPERONLINE

Yasadikca.com’la iletişime geçmek, sesinizi duyurmak, eleştirilerinizi paylaşmak isterseniz  info@yasadikca.com e-posta adresini kullanabilirsiniz. Yazınız uygun görüldüğü takdirde Okur Temsilciliği bölümünde yer alacaktır.

Eğer bir halkla ilişkiler şirketi profesyoneli ya da kurumsal ilişkiler sorumlusu iseniz ve Yasadikca.com’a basın bülteni göndermeyi düşünüyorsanız, info@yasadikca.com  e-posta aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2003-2020

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden hiçbir yazı, resim ve benzeri içerikler yayınlanamaz.

Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur.

Başa dön tuşu