Ajanda

Ahlâtlı Engelliler Çanakkale’yi Gezdi

Ahlat Kaymakamlığı ve Ahlat Engellilerle El Ele Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumlarla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen proje çerçevesinde ilçedeki engelliler Çanakkale’yi gezdi.

Ahlat Engellilerle El Ele Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yürütücülüğü yapılan “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” çerçevesinde annelerinin refakatinde Çanakkale gezisine götürülen engelli bireyler; Rumeli Mecidiye Tabyaları ve Koca Seyit Anıtı’nı, Şahindere Şehitliği’ni, Şehitler Abidesi’ni, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı ve Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ni gezdiler.

Yapılan gezi hakkında açıklamada bulunan Ahlat Engellilerle El Ele Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Neslihan Akdemir, “Projemiz İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumlarla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı. Ahlat Kaymakamlığımızla ortak bir çalışmamızdı. Burada olmaktan çok mutluyuz. Bu projeyi yürütmekten çok gururluyuz. Engellilerimiz de çok duygulandılar. Çünkü çok tarihi bir noktadayız. Ahlat Kaymakamlığımıza, İçişleri Bakanlığımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

İHA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu