Sosyal Sorumluluk

Anamur’da “Engel Yok” Sloganıyla 250 Araç Sahiplerine Teslim Edildi

Mersin’in Anamur Belediyesi öncülüğünde, Anamur’daki engelli bireylere tekerlekli sandalye, engelli asası, ortopedik yatak engelli taşıma mekanizması ve işitme cihazları dahil 250 adet engelli araç gereci dağıtıldı.

Bunların içinde; 30 adet akülü araç, 60 adet tekerlekli sandalye, 10 adet hasta yatağı, 20 adet hasta yürüteci, 10 adet tuvalet sandalyesi, 4 adet hasta kaldırma vinci ve 30 adet koltuk değneği bulunuyor.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, göreve geldiklerinden bu güne kadar çalışmalarının büyük çoğunluğunu engelli bireylerin daha rahat yaşaması için ayırdıklarını kaydederek, bunun en güzel örneğinin Devlet Bahçeli sahil parkına engelli bireylerin rahatça denize girebilmeleri için oluşturdukları sistem olduğunu söyledi.

Anamur Engellileri ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hikmet Narcı, gelen engelli araçlarını tanıttı. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve gelen dernek başkanları ve yöneticilerine teşekkür etti.

MHP Mersin Milletvekili Adayı Doktor Levent Uysal da konuşmasında, öncelikle yaşanan hortum felaketinden dolayı Anamur’a geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Anamurlu üreticilerin yanında olduğunu iletti. Araçların yeni sahiplerine teslim edildiği tören sonunda destek olan herkese plaketler verildi. Tören çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Anamur Ekspres

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu