Haberler

Ankara’da Engelli Rampası Arızalanan EGO Otobüsü Yolda Kaldı

Ankara Kızılay’da engelli bir bireyin EGO otobüsüne binmek istediği sırada otobüsün engelli rampası arızalandı. Arızanın giderilmesini bekleyen vatandaşlar sıcak bir havada dakikalarca beklemek zorunda kaldı.

Sıcak havanın etkili olduğu bugünlerde EGO otobüsünün arızalanması vatandaşlar tarafından tepkiye neden oldu. EGO otobüsleri arızasında sıcak havanın etkisi göz ardı edilemezken EGO otobüslerinin bakımlarının daha sık yapılması önem arz ediyor. Rampaların genel olarak fazla kullanılmaması ve bakımlarının da ihmali sebebiyle engelli bireyler bu tür problemlerle sık sık karşı karşıya kalıyor.

Engelli bireylerin en sık karşılaştığı problemler arasında olan engelli rampası arızalarının artması engelli bireyler tarafından tepkiyle karşılanıyor. Sıcak havanın insanları zorladığı şu günlerde duraklarda beklemek ayrı bir sorunken bu tür arızaların olması tartışmalara davetiye çıkarıyor.

İşçi emeklisi Ferhat S. “Bu tür problemlerle genelde çokça karşılaşıyoruz. Hadi biz bir şekilde idare edebiliriz, engelli bireyler ne yapsın? Özellikle engelli rampası arızaları çok oluyor. Bakımlarının daha özenli yapılması gerekiyor” dedi.

gazeteilksayfa.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu