Sağlık

Bakan Koca: SMA Hastası Çocuklar İçin Bir Firmayla Görüşüyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Gençlik Buluşması” programında, gençlerle bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Bu program öncesinde hastanede birçok hastayı ziyaret eden Bakan Koca, birçok vatandaşla samimi görüntüler verdi.

Bakan Koca, gençlere karşı yaptığı açıklamada; “Biz büyüklerdeki gençlerimizi kuşatan tehditlere karşı koruma hissi, bazen otoriter bir baskı veya belirleme faaliyeti olarak algılanabilmektedir. Hassas bir denge üzerinde yürümesi gereken bir ilişkidir aslında gençlik-tecrübe ilişkisi. Günümüz küresel akımlarının yayılmacı etkisinin bu ilişkiyi dengede götürmeyi zorlaştırdığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Gençlerin, gelenek ve geleceği bir arada yaşatabilmeleri gerektiğini vurgulayan Bakan Koca, gençlerin kendi özgür dünyalarını inşa etmeleri ve irade kuvvetlerini korumaları gerektiğini söyledi. Teknolojiye hakim, bilgi çağının gerekliliklerine sahip ve sorgulama yeteneğine sahip bir gençlik umudu taşıdığını da sözlerine ekledi.

“Firmayla Görüşüyoruz”

Bakan Koca bir öğrencinin SMA’lı çocuklar için sorduğu soruya karşılık olarak; “Cümlelerimi seçerek konuşuyorum. Küresel bir firma var. Bu firma her türlü yolu deniyor. Bu ilacın etkinliği erken dönemde verildiğinde ancak mümkün. Kimi 3 ay kimi 6 ay olarak uygulayan ülkeler var. Burada belirtiler başladıktan sonra, solunum sıkıntısı başladıktan sonra bu ilacın bir etkisinin olmadığını biliyoruz. Bununla ilgili biz firmayla görüşüyoruz. Firma şu an benim söylediklerimi dahi bir stratejiyle takip ediyor. Ben de diyorum ki biz çocuklarımız için her şeyi yaparız ama biz firmaya mahkum olamayız. Bu kadar söyleyeyim. Bu çünkü hepimizin, çocukların lehine olan bir cümle” ifadelerini kullandı.

Gençlerle bir araya gelen Fahrettin Koca, vatandaşların ilettiği talepleri de olabildiğince dinlemeye çalıştı.

haber1965.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu