İçimizden Biri

Buğlem Yılmaz, Resim Yaparak Lösemiyi Yendi

Ankara’da lösemi tedavisi gördüğü hastane odasında resim yapmaya başlayan 11 yaşındaki Buğlem Yılmaz, ilk kişisel sergisini açmaya hazırlanıyor. 50’ye yakın çalışmaya imza atan Buğlem hem lösemiyi yendi hem de resim yeteneğini geliştirdi. 2,5 yaşında yakalandığı lösemiyle resim yaparak savaştı. Hastane odasında başladığı çizimleri bir sergide sanatseverlerle buluşacak.

Ankara’da yaşayan Serdar ile Emel Yılmaz çiftinin üçüncü çocuğu Buğlem, iki buçuk yaşında lösemi tedavisi görmeye başladı. Minik bedenine kemoterapi ve kök hücre tedavisi alırken resimle tanışan Buğlem, bugüne kadar 50’ye yakın karakalem ve yağlı boya çalışmasına imza attı.

Lösemi tedavisi tamamlanan Buğlem’i hayata bağlayan resimleri, 27 Mayıs’ta Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde bulunan Sanat Sokağı Sergi Salonu’nda “Hayallerim Gerçek Oldu” sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Buğlem Yılmaz resim yapmanın etkilerini, “Mutlu oluyorum, hastanedeki stresimi atıyorum. Annemler de benim mutlu olduğumu gördükçe mutlu oluyordu. Büyük bir ressam olmak istiyorum, resim biriktirmeye devam ediyorum 4 karma sergiye davet edildim. Kendimi kötü hissedince resme vuruyorum ve o kötülüğü içimden atıyorum” sözleriyle açıkladı.

cnnturk.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu