Haberler

Bursa’da, Emekli Maaşı Kesilen Engelli Bireyin Tedavi Masrafı Karşılanmadı

Bursa’da meydana gelen olayda İsmail Ergen isimli hastanın engelli emekli maaşı kesildi ardından tedavi gördüğü devlet hastanesi yüklü bir bakım ücreti talep edildi. Yıldırım ilçesine bağlı Değirmenönü mahallesinde ikamet eden 1975 doğumlu İsmail Ergen, bundan 5 yıl önce akciğer kanserine yakalandığını tesadüfen başka bir rahatsızlık yaşadığı hastanede öğrendi.

Tedavi görmeye başladığı ve 3 yıl aralıksız kaldığı Ali Osman Onkoloji Hastanesinin yönetiminde gayretleriyle o süreçte malulen emekli olup, o dönem yüzde 80 engelli raporu aldı. Ölümle yaşam arasında ince çizgide yaşam savaşı veren İsmail Ergen’den yeni bir rapor alması istendi.

Ergen heyete girerken akciğerinin yarısından fazlası tümör nedeniyle alınmasına rağmen sağlık heyette “çalışabilir” raporu verince önce Engelli Emekli Maaşı kesildi ardından da tedavi gördüğü devlet hastanesi tarafından yüklü bir bakım ücreti talep edildi.

Tıbben bakıma muhtaç olan İsmail Ergen’in eşi Leyla Ergen, “Biz kanser hastalarının aileleri olarak her gün zaten ölüyoruz. Heyetin aldığı bu karar vicdanların da artık öldüğünün bir göstergesidir. Eşimin rahatsızlığı ve 24 saat bakıma ihtiyaç duyduğu için ben de çalışamıyorum. Lisede okuyan öğrenci oğlumla birlikte biz aile olarak nasıl ayakta kalabiliriz diye kara kara düşünürken bu yaşadıklarımız acılarımızı katladı. Sesimizi duyacak bir devlet büyüğü varsa Allah rızası için bize el versin” dedi.

bursadabugun.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu