Haberler

Bursa’daki Zihinsel Engelli Birey, Her Gün Yoldan Geçen Araçlara El Sallıyor

Bursa’da yaşayan zihinsel engelli Kamil Mehmet Demirel, her gün köyünden 1 kilometre uzaklıktaki Büyükorhan ilçe yolu üzerinde durup ilçeye gelip giden araçlara selam veriyor. Demirel’in kaldığı kulübeyi görenler ise büyük şaşkınlık yaşıyor.

Büyükorhan ilçesi Dereköy köyünde yaşayan zihinsel engelli Kamil Mehmet Demirel, her köyünden 1 kilometre uzaklıktaki Büyükorhan ilçe yolu üzerindeki kırsalda bulunan kulübesine iniyor ve zamanını bu kulübede geçiriyor. Yol kenarında sabahtan akşama kadar yaz kış bekleyen engelli birey, ilçeye gelip giden araçlara sabahtan akşama kadar el sallıyor. Buradan geçen araçlarda ona korna çalarak karşılık veriyor.

“Bölgede Çok Seviliyor”

Bölgede çok sevilen engelli birey, bazı sürücüler durup çeşitli hediyeler veriyor. İnsanlara olan sevgisini sabahtan akşama kadar el sallayarak gösteren engelli birey, her daim gülen yüzüyle de herkesin sevgisini kazanıyor. Konuşmakta güçlük çekse de işaretlerle anlatım yapan Kamil Mehmet Demirel, “Sabahtan akşama kadar kulübede kalıyorum. Buradan gelip geçenlere el sallıyorum” dedi.

“Buradan Geçenlere El Sallıyor”

Telefonla bilgisine ulaşılan Dereköy Muhtarı Mehmet Çetin, “Mehmet abi her gün burada bulunan kulübesine gelip buradan geçen araçlara el sallayarak sevgisini gösteriyor. Onu herkes çok sevip sayıyor” şeklinde konuştu.

İHA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu