Eğitim

EBYÜ Rektörü, Engelli Öğrenciler ile Toplantıda Bir Araya Geldi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Engelli Öğrenci Birimi komisyonu ve öğrenciler ile toplantıda bir araya geldi. Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Engelli Öğrenci Birimi Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Papatya Karakurt, komisyon üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Toplantıda üniversite olarak en önemli hedeflerinden birinin engelsiz üniversite olmak olduğunu ifade eden Rektör Levent, öğrencilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyerek onlarla sohbet etti.

Bu tür toplantı ve birlikteliklerin farkındalık yaratmada önemli olduğunu vurgulayan Rektör Levent; “Sizlerin hem okullarınızda iyi bir eğitim almanız, hem de ondan sonraki mesleki yaşamlarınıza çok rahat devam edebilmeniz anlamında bütün desteğimizi vermeye çalışacağız” dedi.

Öğrencilerinin sorunlarına çözüm önerilerinin de bulunduğu toplantıda Rektör Prof. Dr. Akın Levent, son olarak çalışmalarından dolayı Üniversite Engelli Öğrenci Birimi’ne teşekkür etti.

Öğrenciler de verdiği desteklerden dolayı Rektör Prof. Dr. Akın Levent başta olmak üzere üst yönetime ve Engelli Öğrenci Birimi Komisyonu’na teşekkürlerini ileterek memnuniyetlerini dile getirdi.

erzincanmedya.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu