Sosyal Sorumluluk

Engelli Bireylere Ücretsiz Akülü Araç ve Tekerlekli Sandalye Dağıtılacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanlığı ve Gölbaşı Belediyesi koordinesinde, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Musa Şahin ve Hollanda Türk İslam Kültür Vakfı Başkanı Tahsin Çetinkaya’nın organizasyonunda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli bireylere ücretsiz akülü araç ve tekerlekli sandalye dağıtılacak.

Engelli bireylerin yaşam kalitesini arttırmak, günlük hayatta daha bağımsız olmaları adına, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle önemli bir adım daha atıldı. Gölbaşı’nda yaşayan engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılayıp, destek olmak amacıyla elektrikli araç ve tekerlekli sandalye yardımında bulunuldu. Proje kapsamında toplam 77 adet akülü engelli aracı, 55 adet tekerlekli sandalye, engelli hasta transferi için 1 adet katlanabilir lift ve 500 adet okul çantası bedelsiz olarak dağıtılacak.

“Engelsiz bir Gölbaşı için gece gündüz çalışıyoruz”

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Engelli bireylerimizin yaşam standartlarını daha üst seviyelere çıkarmak bizim öncelikli görevimiz. Sadece 3 Aralık Dünya Engelli Günü’nde değil, engelli bireylerimizin her gün yanlarındayız. Engelsiz bir Gölbaşı için gece gündüz çalışıyoruz. Organizasyonda emeği geçen MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Musa Şahin’e teşekkür ederim” dedi.

“Sadece yılın bir gününde değil, her zaman yanlarındayız”

Gölbaşı Belediyesi ve Hollanda Türk İslam Kültür Vakfı ile beraber MHP Gölbaşı İlçe teşkilatı olarak engelli bireylere yardımcı olacak böyle bir organizasyonun içinde oldukları için çok mutlu olduklarını dile getiren MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Musa Şahin “MHP belediyeciliğinin bir örneği olan Gölbaşı Belediyesi, engelsiz bir Gölbaşı oluşturmak için birbirinden önemli projelere imza attı. Engelli bireylerimizin sadece yılın bir gününde değil, her zaman sorunlarına çözüm üretme, kendilerine hak ettikleri değerleri verme ve her daim yanlarında olmanın bilinciyle çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

yozgatcamlik.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu