Haberler

Enkaz Altında Kalan Engelli Kişilere Tunç Soyer’den İstihdam Sözü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında açıklamalarda bulundu. Soyer, ”Bu bir uyarı depremidir İzmir için. Çok daha vahim olabilirdi. Yüzlerce binlerce hayatını kaybeden olabilirdi. Bu açıdan bir yasal düzenlemeye ihtiyaç var. Biz akut durumla ilgili görüşmeler yaptık. Çünkü şu anda acil bir durum var. Şu anda çadır kentler kuruyoruz. 1800’e yakın çadır kuruldu. 600 çadırı biz kurduk. Diğer çadırları da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kurdu.” dedi.

Habertürk TV’de yayınlanan Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programı, 6.6 büyüklüğündeki depremin vurduğu İzmir’de izleyicinin karşısına çıktı.

Programın ilk konuğu olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, depremin vurduğu bölgelerdeki son çalışmaları değerlendirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer programın son dakikalarında enkaz altında hayatını kaybeden vatandaşların aile üyelerine ve enkaz altında kalarak engelli olan kişilere belediyede istihdam olanağı sağlanacağını açıkladı.

Programın tümünü izlemek için Tıklayınız

Habertürk & Yaşadıkça

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu