HaberlerSosyal SorumlulukVideo Galeri

Genç Piyanist İpek Nisa Göker Garanti BBVA’nın Sürdürülebilirlik Sesi Oldu

Genç piyanist ve besteci görme engelli İpek Nisa Göker, Garanti BBVA’nın sürdürülebilirlik çalışmalarının sesi oldu.

İklim değişikliğiyle mücadeleye ve kapsayıcı büyümeye odaklanarak ülkemizin sürdürülebilir kalkınma amaçlarına ulaşması için 15 yıldan uzun süredir birçok alanda faaliyetler yürüten Garanti BBVA, dünyamızın yardım çağrısına kulak veriyor.

Sürdürülebilirliği odağına alan Banka, 2014 yılından bu yana proje finansmanı portföyündeki yeni enerji üretim projelerinin tamamında sadece yenilenebilir enerji projelerine destek veriyor. Her dört rüzgâr santralinden birini finanse eden Garanti BBVA, doğa dostu projelere destek olmak amacıyla Türkiye’de ilk kez hayata geçirdikleri yeşil kredi ürününü müşterileri ile buluşturmaya devam ediyor.

Aynı zamanda Türkiye’de net sıfır karbon salımı sözü veren ilk banka olan Garanti BBVA, yeni kömür projelerine de kredi vermiyor. Alt yapısı uygun olan tüm şube ve binalarında yenilenebilir enerji kullanıyor.

Yakın zamanda müsilaj sorununun önüne geçmek için TURMEPA ile birlikte Mavi Nefes Projesi’ni hayata geçiren Garanti BBVA, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir gezegen bırakmak için var gücüyle çalışıyor.

Değişimin önce içeriden başlayacağına inanan 22.000 kişilik Garanti BBVA Ailesi de aldıkları sürdürülebilirlik kapsamında eğitimlerle konuyu içselleştiriyor.

İklim krizi ve sürdürülebilirlik konularını her fırsatta kamuoyu gündemine taşıma gayretinde olan Garanti BBVA, bu kez de özel bir filmle bireyleri, kurumları ve toplumu bu doğrultuda topyekûn hareket etmeye davet ediyor.

Doğaya verilen zararı kalbiyle gören ve bunu notalara döken 7 yaşındaki piyanist ve besteci İpek Nisa Göker’e, filmde oyuncu Fatih Artman eşlik ediyor. Yaşına rağmen çevre ve iklim krizi konusunda yüksek bir farkındalığa ve duyarlılığa sahip olan İpek N. Göker, filmde “Doğanın Öfkesi” bestesini seslendiriyor.

İklim krizinin yıkıcı etkilerini en çok hisseden kuşakların çocuklar ve gençler olduğunun bilincinde olan Garanti BBVA, bu filmle birlikte sürdürülebilirlik taahhütlerini bir kez daha teyit ediyor, çocuklarımızın geleceği için dünyaya iyi bakacağına kamuoyu önünde söz veriyor.

finansgundem.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu