Spor

Golbol Milli Takımı’nda Ter Döken Görme Engelli Sporcunun Örnek Azmi

İstanbul’da yaşayan 31 yaşındaki Caner Keleş, görme engelli olmasına rağmen azmiyle örnek oluyor. İlkokulda başlayan görme kaybının ardından sporla tanışan Keleş, 15 yıldır Görme Engelliler Erkek Golbol Milli Takımı’nda ter döküyor.

Caner Keleş 11 yaşındayken bedensel engelliler okulundaki öğretmeninin tavsiyesiyle golbol oynamaya başladı. Kısa sürede başarılı olan Keleş, 2008 yılında milli takıma seçildi. Keleş, milli takım formasını giydikten sonra birçok başarıya imza attı. 2015 yılında lise eğitimi aldığı okula memur olarak atandı. Keleş, geçen yıl da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu.

Azmi ve başarısıyla çevresinde örnek gösterilen Keleş, “Hayatımı azmim ve sporla renklendirdiğime inanıyorum” dedi. Keleş, şu anda 6-16 Aralık’ta Karadağ’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası için kampta. Keleş ve takım arkadaşları, Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanıp 2024 Paris Paralimpik Oyunları kotası almak istiyor.

Keleş, “Takım arkadaşlarımızla tek düşüncemiz Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanıp 2024 Paris Paralimpik Oyunları kotası almak. Biz bu hayale aşık olduk” diye konuştu.

Caner Keleş, rakipleri tek tek değerlendirdiklerini ve boş zamanlarında bile arkadaşlarıyla başarı odaklı sohbet ettiklerini dile getirdi.

AA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu