Eğitim

Gölcük Engelliler Derneği Başkanı: “Kurslarımızın Startını Verdik”

Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat, dernekleri bazında verdikleri kurslara bu sene devam edeceklerini ifade ederek ilk olarak takı kursu ile kursların startını verdiklerini belirtti. Eğitim, Gölcük Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Öğretmeni Neslihan Uzar tarafından veriliyor.

Gölcük Engelsiz Yaşam Merkezi’nde her yıl olduğu gibi bu yılda kurslar verilecek. Gölcük Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Öğretmeni Neslihan Uzar tarafından verilen takı kursunda şu anda 20 kursiyer var. Perşembe ve Cuma günleri verilecek olan kursta takı, sepet örücülüğü, ahşap boyama, ahşap yakma, örgü kursları verilecek.

“Engelli bireylerimize iş hayatlarında faydalı kurslar vermeye çalışıyoruz”

Hasan Bat, yaptığı açıklamada “Gölcük Engelliler Derneği olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da kurslarımızı açmaya başladık. Bu sene farklı kurslar da açacağız. Geçtiğimiz hafta Perşembe günü itibarıyla takı kursumuz başladı. Takı kursumuza 7 yıldır olduğu gibi bu yılda Neslihan Hocamız gelecek. Kendisi takının yanı sıra sepet örücülüğü, ahşap boyama ve ahşap yakma ile örgü kursu verecek. Önümüzdeki hafta daha çok bedensel engellilere ağırlıklı olarak iletişim merkezi ve e-ticaret kursları açacağız. Bu kursları açma sebebimiz bilgisayarda ticaret yapabilmesi için. Tekerlekli sandalyeli bireylerimizin çoğu bilgisayarda olduğundan e-ticaret işine ağırlık verdik. Bunun yanında çağrı merkezi kursumuz olacak. Onlara yakın bir zaman içinde başlayacağız. Bu kurslarımızın dışında bilgisayar kursumuz var. Her sene yaptığımız bayan erkek Kur’an Kursu ve temel Dini Bilgiler kurslarımız devam edecek. İlk yardım kursumuz olacak. İlk Yardım Kursumuzu da açacağız.

“Kurslarımıza yoğun bir ilgi var, yerimiz artık bize yetmiyor”

Başkan Bat sözlerinin devamında, “Kurslarımıza start verdik. Yavaş yavaş kurslarımızı açmaya başlamaya başladık ve yoğun bir katılım var. Bu katılımın hepsine cevap verebileceğiz mi onu da tam net bilmiyorum ama inşallah cevap vermeye çalışacağız. Çünkü yoğun bir istek var ve sadece Gölcük değil Gölcük dışından da yani Kocaeli genelinden de “Bizi aldır Başkan oraya gelelim” diyen çok engellimiz var. Engelsiz Yaşam Merkezi binamız bize özellikle bu kurslar konusunda yetmemeye başladı. Yoğun bir talep var ve kurs günlerini ve saatlerini ayarlamaya çalışıyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezimiz de ufak gelmeye başladı. İnşallah yeni dönem olursa, yeni dönemde Ali Yıldırım Sezer Başkanımızdan biraz daha büyük bir yer istiyoruz” dedi.

golcukhaber.com.tr

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu