Sosyal Sorumluluk

Hakkari Engelliler Derneği, Depremzedelere Yardım Eli Uzattı

Hakkari Bedensel Engelliler Derneği, yaşanan deprem felaketi nedeniyle ihtiyaç sahibi depremzedelere yardım gönderdi. 6 Şubat’ta yaşanan büyük deprem felaketinden sonra ülkenin tamamında deprem bölgesine gönderilmek üzere başlatılan yardım kampanyalarına Hakkari Bedensel Engelliler Derneği de kayıtsız kalmadı.

Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin’in çağrısıyla sadece engelli üyelerin vermiş olduğu destek sayesinde kuru gıda, battaniye, çocuk montu, çocuk poları, hijyen malzemesi, kışlık giyim malzemeleri dernekte toplandı. Daha sonra deprem bölgesinden Hakkari’ye gelen ailelere ulaştırmak üzere Hakkari Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yardım kolileri teslim edildi.

Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin, dernek olarak ülkemizde yaşanan büyük afet sonrasında tüm ülkenin tek yürek hareket ettiğini ve dernek olarak engelli üyelerimizin ve engelli sporcularımızın talebi üzerine karınca kararınca bu zor günde depremzedelerin yanında olduklarını anlatmak için bir araya gelip bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Keskin, Bedensel Engelliler Derneği, Hakkâri Sümbül Engeller Spor Kulübü, Zihinsel Engelliler Derneği ve Bedensel Engelliler Spor Federasyonu il temsilciliği olarak ülkemize ve depremzedelere geçmiş olsun dileklerini illettiler.

colemerghaber.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu