Engelli Hakları

İzmir Barosu’nda, Engelli Hakları Kitaplığı Oluşturuldu

İzmir Barosu Av. Taner Ünlü Kütüphanesinde, Engelli Hakları alanında yayımlanmış ve engelli bireylerin yaşamlarının konu edildiği kitaplardan oluşan Engelli Hakları Kitaplığı oluşturuldu.

İzmir Barosu Engelli Hakları Komisyonu üyelerinin katkılarıyla ve Baronun alımlarıyla oluşturulan kitaplığın açılışında konuşan başkan yardımcısı Av. Zöhre Dalkıran; “Engelli bireylerin, ayrımcılıktan uzak, eşit bireyler olarak yaşama mücadelesini destekleyen, bu mücadelenin bir parçası olan İzmir Barosu’nda böyle bir kitaplığın yer almasını çok önemsiyoruz. Başlangıçta küçük bir adım olarak görünse de, kitaplığın yıllar içinde zenginleşeceğine ve meslektaşlarımıza yararlı olacağına inanıyorum. Bu konuda hak temelli çalışmalar yapan ve bu kitaplığın oluşturulmasına emek veren Engelli Hakları Komisyonu üyesi meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye Görme Engelliler Kitaplığı Derneği tarafından, görme engelli stajyer avukatların ruhsat törenlerinde okuyabilecekleri, Braille Alfabesi ile basılan Avukatlık Yemini metni, İzmir Barosu’na hediye edildi.

izmirbarosu.org.tr

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu