Ajanda

Kocaeli’de, 3. Engelsiz Deniz Festivali Düzenlendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, toplumsal hayatın her alanında engelli bireylerle olmaya ve engelli bireyleri yaşama adapte edecek organizasyonlar yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Engelsiz Deniz Festivali’nin 3’üncüsü gerçekleşti. Bu anlamlı günde düzenlenen festivalde özel gereksinimli bireyler, profesyonel sporcular ve cankurtaranlar eşliğinde gönüllerince eğlendi.

“Özel Günde Özel Etkinlik”

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Engelsiz Deniz Festivali, Karamürsel Altınkemer Plajı’nda yapıldı. Eğlenceli anlara sahne olan ve 30 Ağustos Zafer Bayramı ruhunu yaşatan festivalde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da engelli bireyleri yalnız bırakmadı. Deniz etkinlikleriyle eğlenme fırsatı bulan engelli bireyler çeşitli oyunlarla keyifli vakit geçirdi. Engelli bireylere Başkan Büyükakın da katılarak, mutluluklarına ortak oldu.

Başkan Büyükakın: “Tüm Engelleri Kaldıracağız”

Engelsiz Deniz Festivali’nde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Ağustos ayının Türk milleti için zaferle dolu bir ay olduğunu söyledi.

Başkan Büyükakın, “Bugün milletimiz için anlamlı bir gün. Sultan Alparslan’ın Anadolu’yu Türk milletine yurt olarak armağan ettiği bir ayın içindeyiz. Malazgirt Zaferi, Türkler için büyük bir şan olarak tarihe geçti. O zaman Büyük devlet adamı Alparslan ‘Size öyle bir yurt aldım ki ebediyen sizin olacak’ demişti. Gerçekten bizlerin oldu. Göz dikenlere Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde şanlı ordumuz bir kez daha cevabını verdi. Bu toprakların ebedi Türk yurdu olduğunu bütün dünyaya duyurdu. Onların yaptıkları inanılmazı başarmaktı. Bütün güçlükleri aşmaktı. Biz de bugün Engelsiz Deniz Festivali düzenliyoruz. Çünkü engelleri aşmaya dair inancın en sembolik anlam bulduğu ay içindeyiz. Hiçbir engel tanımadan buraya gelen tüm engelli bireyleri tebrik ederim” dedi.

belediyehaber.net

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu