Haberler

Mahkeme Kararı, Yüzde 98 Engelli Erdal Yalçın’ı Hayata Küstürdü

İstanbul’da yüzde 98 engeline rağmen kitaplar yazan, iki üniversite bitiren ve Fatma Girik ile filmde oynayan Erdal Yalçın, yıllar sonra mahkemeden gelen bir kararla hayata küstü. 10 yıl önce pazara giren lüks bir otomobilin yaptığı kazada yaralanan 6 kişiden biri olan Yalçın, açtığı davayı kaybetti, üzerine bir de karşı taraf ile icralık oldu.

Engeline rağmen yaşama sımsıkı tutunan, kitaplar yazan ve filmlerde oynayan 48 yaşındaki Erdal Yalçın, 10 yıl sonra mahkemeden aldığı bir kararla hayata küstü. Pazarda lüks bir aracın pazara dalmasıyla içlerinde Yalçın’ın da bulunduğu 6 kişinin yaralanmasına sebep olan olayda hakkını arayan ve tazminat davası açan Yalçın’a yıllar sonra mahkemeden şoke eden haber geldi. Sadece 250 TL’lik manevi tazminat kazanan Yalçın karşı tarafın icrasıyla ise bir şok daha yaşadı.

“Yüzde 98 engeline rağmen hayata tutundu”

İstanbul’da yaşayan 48 yaşındaki Erdal Yalçın 2 yaşındayken doktor hatası nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Yüzde 98 engeline karşın hayata sımsıkı tutunan Yalçın, kitaplar yazdı, iki üniversite bitirdi, Fatma Girik ile bir filmde dahi oynadı.

“Lüks araç pazara daldı, sürücüsü kaçtı, o da yaralandı”

Yıllar sonra ise karşılaştığı bir mahkeme kararı onu hayata küstürdü. Fren yerine gaza basan lüks otomobilin pazara dalmasıyla içlerinde Erdal Yalçın’ın da bulunduğu 6 kişi yaralandı. Yaşanan olayın daha da acı tarafı kazayı yapan sürücü ortadan kayboldu.

“10 yıl sonra mahkemenin kararıyla sarsıldı”

Yalçın hastaneye kaldırıldı ve tedavisi sonrası taburcu edildi. Pazarcı esnafı onun tekerlekli sandalyesini bile aldı. Tek beklediği bir özür olan Yalçın’a mahkemeden karar 10 yıl sonra geldi.

“Hem mağdur oldu hem icra şokuyla karşılaştı”

Açtığı maddi tazminat davası reddedilen ve manevi tazminat davası olarak ise yalnızca 250 TL verilen Yalçın aldığı haberle şoke oldu. Yaşadıkları bunlarla da sınırlı değildi. Karşı taraf vekalet ücretlerinin de Erdal Yalçın’ın ödemesini istedi. Yalçın’a karar tebliğ edilmeden icra işlemi başlatıldı.

“Aile karara itiraz etmeye hazırlanıyor”

Yalçın ailesi yaşadığı olayın şokunu atlatmaya çalışırken şimdi bir üst mahkemeye kararı itiraza hazırlanıyor.

tv100.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu