Haberler

MS Hastası Sanatçıya Dehşet Yaşatmıştı, Savunması Pes Dedirtti

Piiz adlı müzik grubunun davulcusu Mehmet Dudarık, geçtiğimiz günlerde Ankara’da yumruklu saldırıya uğramıştı. Dudarık’a saldıran şüpheli Bilge Kaan K. kendisine hakaret edildiğini öne sürerek darp ettiği müzisyenden şikayetçi oldu. Saldırgan Bilge Kaan. K, ifadesinde ise pes dedirten sözler sarf etti.

Ankara’da yaşanan yumruklu dehşette bir son dakika gelişmesi yaşandı. Piiz grubunun davulcusu Mehmet Dudarık’a yumruklu saldırıda bulunan ve müzisyeni hastanelik eden şüpheli Bilge Kaan K.’nın ifadesine ulaşıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheli Bilge Kaan K’nin emniyet ve sorgu hakimliğindeki ifadesi ortaya çıktı.

Arkadaşı Erdinç Ö, Dilara Ü. ve Ayşegül A. ile 15 Aralık’ta Tunus Caddesi’ndeki eğlence yerine gittiklerini, gecenin ilerleyen saatlerinde arkadaşı Erdinç Ö’nün ayağına basıldığını ifade etti.

“Tehdit ve Hakaretlere Maruz Kalmış”

Bunun üzerine müştekilerle aralarında arbede olduğunu savunan şüpheli, akabinde müşteki Oğuzhan Oğuz ve Mehmet Dudarık’ın tehdit ve hakaretlerine maruz kaldıklarını öne sürdü. Kendilerine sözlü ve fiziksel tacizde bulunulduğunu iddia eden şüpheli, şunları söyledi:

“Arkadaşlarımın yanında bulunduğum esnada şahıslar bana, ‘Erkeksen dışarı gel lan’ şeklinde hakaretlerde bulundular. Ben de alkolün etkisiyle sinirlerime hakim olamadım ve Oğuzhan’a yumruk savurdum.

“Telefonla Görüşüyordu”

Dışarı çıktımızda Mehmet Dudarık telefon ile görüşüyordu. Karşısındaki şahsa ‘Çabuk gelin, şunlar kim olduğumuzu öğrensinler’ şeklinde söylemlerde bulunduğunu duydum.

“Hemen Kendini Yere Attı”

Ani bir kızgınlık ve Mehmet isimli şahsın beni tahrik etmesi sonucu şahsa yumruk savurdum. Mehmet isimli şahıs hemen kendini yere attı ve yerde bulunduğu esnada ağır hakaretler etmeye devam etti. Mehmet isimli şahıs yerde bulunduğu esnada sakin olması gerektiğini söyleyerek hırpaladım”

Çevredeki vatandaşların araya girmesiyle kavganın yatıştığını anlatan şüpheli Bilge Kaan K, olayın daha büyümemesi için arkadaşlarıyla eğlence merkezinin bulunduğu yerden ayrıldıklarını söyledi.

“Darp Ettiği İsimlerden Şikayetçi Oldu”

Pişman olduğunu söyleyen şüpheli, “Asla kasti olarak yaralama ve vurma gibi bir niyetim yoktur. Her ne kadar olay karşı tarafın kışkırtması neticesinde meydana gelmişse de yaşanan bu olaydan dolayı çok pişmanım. Konu ile ilgili Oğuzhan Oğuz ve Mehmet Dudarık’tan davacı ve şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.

Şüpheli, nöbetçi sulh ceza hakimliğindeki ifadesinde ise eğlence mekanına girdiğinde arkadaşlarının müştekilerle tartıştığını gördüğünü aktardı.

“Elim Yüzüne Geldi”

Olayın aslını öğrenmek için yanlarında gittiğinde müştekilerin kendisine küfrettiğini öne süren Bilge Kaan K, “Dışarıda müştekilerden biri telefonla görüşüp ‘Çabuk gelin’ şeklinde konuşmaya devam edince ben de elindeki telefonu almaya çalışırken elim yüzüne geldi. Düşerken de küfür etmeye devam edince bir iki tane yumruk savurdum” dedi.

Olayın ardından gözaltına alınan Bilge Kaan K, emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanmış, yaralanan Mehmet Dudarık ise İbni Sina Hastanesindeki tedavinin ardından Eskişehir Şehir Hastanesine sevk edilmişti.

“Arkadaşı Son Durumunu Açıkladı”

Dudarık ve arkadaşına saldırı anı mekanın güvenlik kameralarına da yansıdı. Grubun gitaristi Doğa Usta ise olaya ilişkin açıklamada bulundu.

Usta, 14 Aralık’ta konser vermelerinin ardından mekandan ayrılmak üzere toparlandıklarını, Dudarık’ın ise bir çocukluk arkadaşının yanında kalmak istediğini söyledi. Dans ederken birisinin Dudarık’ın yanına yaklaştığını, bu kişinin Dudarık’la çarpıştığını öğrendiklerini ifade eden Usta, çarpışmanın ardından bu kişinin “Ayağıma neden basıyorsun?” gibi bir ifade kullandığını ve Dudarık’ın özür dilediğini ve bilerek olmadığını söylediğini anlattı.

“Kafasına Darbe Alınca MS’i Tetikledi”

Usta, şöyle devam etti: “Sonra tartışma uzuyor. Başka biri parmak sallıyor. Sonrasında olay bitti gibi gözüküyor ve yukarı çıkıyorlar. Yukarıdaki kamera görüntüsünde şüpheli Mehmet’in diğer arkadaşına yumruk atıyor. Onun da elmacık kemiği patlamış. Güvenlik görevlileri onunla ilgilenirken Mehmet telefonla arkadaşına ulaşmaya çalışıyor. Sonra Mehmet’e saldırıyor. Mehmet MS hastası. Kafasına o kadar darbe alınca MS’i de tetikleniyor. Halen yoğun bakımda. Saldıran kişiyi tanımıyor. Biz de tanımıyoruz, hiç görmedik. Niye yaptığına anlam veremiyoruz. Önceden bir şey olması gerekiyor gibi hissediyorsun ama görüntüleri izleyince hiçbir şey yok. Sinir krizi gibi”

Usta, MS hastası olması nedeniyle arkadaşlarının MR’ının çekilemediğini, anestezi de verilemediğini bildirdi.

AA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu