Sosyal Sorumluluk

Muğla’da, İşitme Engelli Bireyler İçin ‘Sessiz Kafe’ Açıldı

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Turgutreis’te Marmara İşitme Engelliler Derneği bünyesinde işitme engelli bireyler için ‘Sessiz Kafe’ açıldı. Kafe, işitme engelli bireylerin rahatça iletişim kurup kendilerini ifade edebilmeleri için özel olarak düzenlenirken personel de işaret dili bilenlerden seçildi.

Açılışa Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı temsilen Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, Marmara İşitme Engelliler Derneği Kurucu Başkanı Şebnem Şen ve vatandaşlar katıldı. Marmara İşitme Engelliler Derneği Kurucu Başkanı Şebnem Şen, açılış konuşmasında işitme engelliler için önemli bir rehabilitasyon merkezi olacak olan kafeye destekleri dolayısıyla Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a teşekkür etti.

Başkan Ahmet Aras’ın direktifleriyle Bodrum Belediyesinin ilgili birçok biriminin kafenin bugünkü haline getirilmesi için çalıştığını ifade eden Başkan Vekili Çakaloğlu, sosyal belediyecilik ilkesiyle hareket eden belediyenin halkın yararına olan projeleri desteklemeye devam edeceğini belirtti.

Turgutreis Mahallesi Manzara Caddesi 4131 Nolu Sokak’ta bulunan kafe, işitme engelli bireylerin rahatça iletişim kurup kendilerini ifade edebilmeleri için özel olarak düzenlendi. İşaret dili bilen personellerin de bulunacağı kafe, işitme engelli bireylerin sosyalleşmelerine de katkı sunacak. Katılımcılara işaret dili broşürlerinin dağıtıldığı etkinlik merkezinde, işitme engelli bireylere özel kurslar planlanacak.

Vatandaşların keyifli vakit geçirebilmeleri için özenle tasarlanan kafe, ziyaretçilerini bekliyor.

cumhuriyet.com.tr

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu