Haberler

Otizmli Öğrenciye Şiddet: Öğretmenlerden Biri Tutuklandı

Antalya’da otizmli anaokulu öğrencisine fiziksel ve psikolojik şiddet uygulayan 2 öğretmen gözaltına alındı. Öğretmenlerden biri tutuklanırken diğeri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde anaokulunda görevli iki öğretmen, otizmli öğrenciye şiddet uyguladıkları iddiasıyla gözaltına alınırken, valilik de inceleme başlattı. Adliyeye sevk edilen öğretmenlerden biri tutuklanırken, 7 aylık bebeği olan diğer öğretmen ise adli kontrol şartı konularak serbest bırakıldı.

Olay cuma günü Gazi Mahallesi’nde bulunan Naile Bilgiç Büyükballı Anaokulu’nda meydana geldi. Okulda özel öğretim sınıfında öğrenim gören otizmli D.D.Ş.’ye öğretmenlerden Selen K.Ç. şiddet uyguladı, diğer öğretmen Ö.D.Y. ise bağırarak azarladı.

Olay anını görüp cep telefonuyla kaydeden başka bir öğretmen, görüntüleri D.D.Ş.’nin ailesine izletti. Otizmli çocuğun ailesi hastaneye giderek darp raporu aldıktan sonra öğretmenlerden şikayetçi oldu.

İdari işlem başlatan Antalya Valiliği, öğretmenler Selen K.Ç. ve Ö.D.Y.’yi açığa aldı. Polis tarafından gözaltına alınan Selen K.Ç. ve Ö.D.Y., işlemlerin ardından Gazipaşa Adliyesi’ne sevk edildi. Selen K.Ç. tutuklanırken, 7 aylık bebeği olan Ö.D.Y. adli kontrolle serbest bırakıldı.

DHA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu