Ajanda

Sakarya’da, Özel Gereksinimli Çocuklar Doğanın Tadını Çıkardı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli çocuklar için doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Gölya Tabiat Parkı’nda organize edilen bu yürüyüşte, engelsiz hobi kursu öğrencileri hayvan dostları ile bir araya gelerek keyifli zaman geçirdi.

Engelsiz hobi kursu öğrencileri Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği doğa yürüyüşünde buluştu. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, özel çocuklar doğa yürüyüşü yaparak keyifli anılar biriktirdi.

Etkinlik, yürüyüş öncesi ısınma hareketleri ile başladı. Öğrenciler, ısınma hareketleri sırasında eğlenceli anlar yaşadı ve uzman bir eğitmenin rehberliğinde hareketlerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirdi.

Isınma hareketlerini tamamlayan engelsiz hobi kursu öğrencileri, doğanın yeşilliği ve huzuru ile dolu keyifli bir yürüyüşe başladı. Yürüyüş sırasında parkta ilk kez gördükleri hayvan dostlarını sevinçle seyrettiler.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Özel çocuklarımızın sosyal hayata katılımını önemsediğimizi ve etkinliklerimize aralıksız devam ettiğimizi belirtmek isteriz. Bugün düzenlediğimiz etkinlik ile öğrencilerimizi doğa ve hayvan dostlarımız ile buluşturduk. Onlar da eğlenceli ve heyecan dolu anlar yaşadılar. Aileleriyle birlikte katılan öğrencilerimiz, yürüyüşü mutlu ve huzurlu bir şekilde tamamladı. Çocuklarımızın mutluluğu bizim çalışmalarımıza büyük bir ivme kazandırmaktadır. İlerleyen dönemde de etkinliklerimize devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

sorgunpostasi.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu