Turizm

Side Manavgat Engelli Turist Ağırlamada Rol Model Oldu

Türkiye’nin en büyük destinasyonu olan Side-Manavgat, son 8 yıl içinde engelli turistlere yönelik altyapı çalışması ile büyük aşama kaydetti. Engellilere yönelik uluslararası spor organizasyonlarının düzenlenmesi ile popüler hale gelince Avrupalı engelli turistler tatil için Antalya’ya yöneldi.

Side-Manavgat’ın iklimi, yaşam şartları ve halkın onları benimsemesi sonucu ileri yaş turizmi için gelen yabancılar için cennet oldu. Sürekli kendini yenileyen bölge bu kez engelli turistlere yönelik getirdiği yeniliklerle, imkanlarla dünyada arayış içinde olan engelli turisti almaya başladı.

HER TÜRLÜ ENGEL KALKTI

Manavgat Çolaklı Turizmci Yatırımcılar Derneği Başkanı Yahya Kurt, bölgenin engelli turist ağırlamada Türkiye’ye rol model olduğunu söyledi. Konaklama tesislerinde engelliler için her türlü engelin kaldırıldığı bildirildi. Kurt “Restoran, asansör tuvaletler, plaj, havuz, engelli tuvaleti engellilere uygun hale getirildi. Ayrıca restoranlarda engelli turistlere yönelik masa rezervasyonu için İngilizce, Almanca, Rusça ve Felemenkçe dillerinde bilgilendirme levhaları asıldı” dedi.

DÜNYA STANDARTLARINI GETİRDİK

Yahya Kurt, ”Engellilere yönelik çalışmalarla engelli konuklarımıza tatil süresince kendilerini hiç engelli hissettirmiyoruz. Odalarından denize girmek için plaja hiç bir engele takılmadan ulaşıyorlar. Plajlarda engelli şezlongları var. Engelli tuvaletlerinin engellilere yönelik tüm şartları bulunuyor. Tuvaletlerde engellilerin zor durumda kaldıklarında yardım almaları için alarm zilleri var. Zile bastıklarında yardıma gidiliyor. Bölgemiz engelli turist ağırlamada Türkiye’ye rol model oldu. ‘ dedi.

turkiyeturizm.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu