Sosyal Sorumluluk

Van’da Engelli Bireylere Tekerlekli Sandalye Desteği Verildi

Van Büyükşehir Belediyesi, düşük gelirli 13 engelli bireye daha tekerlekli sandalye hediye etti.

Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve engelleri ortadan kaldırmak için çalışan Van Büyükşehir Belediyesi, e-devlet kapısı ve bizzat başvuru yapan 5’i çocuk, 8’i yetişkin 13 engelli bireye tekerlekli sandalye ulaştırdı.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğüne yapılan başvurular büyük bir titizlikle değerlendirilerek, ailelerin yerinde tespitleri yapılıyor. Yapılan tespitlerin ardından komisyona sunulan raporlarda özellikle gelir düzeyi düşük olan ailelere öncelik verilerek tekerlekli sandalye ve medikal malzeme yardımı yapılıyor.

Son olarak da 13 engelli bireyin tekerlekli sandalyesi ekipler tarafından evlerine götürülerek teslim edildi. Tekerlekli sandalyelerini teslim alan aileler büyük bir mutluluk yaşarken, engelli bireylere her türlü desteği sağlayan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı ve belediye yetkililerine teşekkür ettiler. Van Büyükşehir Belediyesince yıl içerisinde 27 engelli bireye tekerlekli sandalye hediye edilirken, ayrıca ihtiyaç sahibi engelli bireylere medikal malzeme yardımı da sürüyor.

Şehrivan Gazetesi

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu