Sosyal Sorumluluk

Van’da, Engelli Bireylere Tekerlekli Sandalye ve Medikal Malzeme Desteği

Van Büyükşehir Belediyesi engelli bireylere tekerlekli sandalye ve medikal malzeme desteğini sürdürüyor. Ekipler 2023 yılı içerisinde 30 ihtiyaç sahibi bireye tekerlekli sandalye verirken, 18 kişiye ise medikal malzeme desteğinde bulundu.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı’nın öncülüğünde yapılan çalışmalarla engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıran ve sosyal yaşama katılımlarını arttıran Büyükşehir Belediyesi, engelleri ortadan kaldırarak adeta vatandaşların eli ayağı oluyor. Bu kapsamda Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, daha önce belediyeye başvuran ve tespitleri yapılan 9 vatandaşa ayak protezleri, ayak bileği ortezi (AFO), ayak ortezi istirahat moldu (KAFO), işitme cihazları, yanık elbisesi ve Skolyoz Korsesi gibi medikal malzemeler teslim ederken, 3 yetişkin ve 5 çocuk olmak üzere 8 vatandaşa ise tekerlekli sandalye hediye edildi. Belediyeye ait engelli aracıyla evlerine kadar götürülen sandalye ve medikal malzemeler, vatandaşlara birinci elden teslim edildi.

Tekerlekli sandalye ve medikal malzeme ihtiyacı olan ve maddi durumu kötü olan vatandaşlar Büyükşehir Belediyesine, e-devlet kapısı veya bizzat başvuruda bulunurken, yapılan başvurular büyük bir titizlikle değerlendirilerek, ailelerin yerinde tespitleri yapılıyor. Yapılan tespitlerin ardından komisyona sunulan raporlarda özellikle gelir düzeyi düşük olan ailelere öncelik verilerek tekerlekli sandalye ve medikal malzeme yardımı yapılıyor.

2023 yılı içerisinde toplam 30 vatandaşa tekerlekli sandalye ve 18 vatandaşa ise farklı kalemlerden medikal malzeme desteği verilirken, verilen destekten dolayı büyük mutluluk yaşayan engelli bireyler ve aileleri ise yetkililere teşekkür etti.

belediyehaber.net

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu