Turizm

Yalova’da 2. Erişilebilir Plaj Hizmete Açıldı

Yalova Belediyesi tarafından hazırlanan 2. engelliler plajı, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Akasya Plajı’nda hazırlanan engelliler plajının açılış törenine Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman, engelliler ve aileleri katıldı. Yalova Belediyesi’nce yapılan plajda, engellilerin güneşlenebileceği ve gölgede dinlenebileceği üniteler bulunuyor. Plajda engelliler tekerlekli sandalye veya koltuk değnekleriyle denize inebiliyor. Açılışta konuşan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, şunları kaydetti:

“Bu Yalova’da açtığımız ikinci engelliler için plaj. Belediye başkanı olmadan önce ve olduktan sonra da engellilerimiz için hedeflerim vardı. Yalova’yı engelliler için prototip bir kent yapmak. Bu konuda derneklerimiz bana destek veriyor. Engellilerimizin yaşam kalitesini artıracak her türlü uygulamayı yapmaya hazırız. Yalova’yı bu anlamda Türkiye ve Dünya’ya örnek bir kent yapmak istiyoruz. Geçen sene TİGEM arazisinde bir tane engelliler plajını hizmete açmıştık. Yeni yapılan yerimiz daha güzel olmuş.”

Konuşmasını tamamladıktan sonra kurdele kesmek üzere davet edilen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, makası engelli vatandaşlara vererek açılışı onlarla yaptı. Salman, daha sonra plaja inerek incelemelerde bulundu.

15.07.2016 – DHA

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu