Ajanda

Zonguldak’ta Engelli Bireyler İlk Defa Trene Bindi

Zonguldak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Devrek Engelsiz Yaşam ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ndeki engelli öğrenciler, farkındalık çerçevesinde ilk kez trene binerek seyahat ettiler.

Sabah erken saatte büyük bir heyecanla Zonguldak Garı’na gelen gençler, Gökçebey ilçesine yapacakları yolculuk için Zonguldak – Karabük arasında sefer yapan trene bindiler. Heyecanları yüzlerinden okunan gençler, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde ilk kez trenle yolculuk yaptı. Gençlerin öğretmeni Erkan Özdemir şunları dile getirdi:

“Çocuklarımızı sosyal rehabilite etmek, onları normal bireylerin olduğu her ortama sokmak, onları normal bireylerden ayırmamak, özellikle tren yolculuğu yapmamış çocuklarımıza tren yolculuğu yaptırarak güzel vakit geçirmelerini sağlamaktı. 17 kızımız ile 2 saat boyunca Zonguldak’ın her noktasını, denizi, kumsalı, doğayı ve kıyı kesimlerini görme fırsatımız oldu. Ben göreve başlayalı 6 yıl oldu. Elimizden geldiğince gençlerimize hayatı göstermeye çalışıyoruz ve bu emeklerin karşılığını alıyoruz. 6 yıl önce bakım rehabilitasyon merkezinde kalan öğrencilerle şimdiki öğrencilerin arasında gelişimi görüyoruz. Onları daha iyi yerlere getirmek için hedeflerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz”

İHA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu