Haberler

Altınordu’da Mobil Sağlık Aracı Büyük İlgi Görüyor

Başkan Aşkın Tören öncülüğünde Altınordu Belediyesinin ilçeye kazandırdığı ve Röntgen, ultrason, EKG cihazı ile solunum ve işitme testleri de yapılabilen en son güncel teknolojiye sahip hastane konforundaki tam donanımlı Mobil Sağlık Tarama aracı vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Mobil Sağlık Tarama hizmetlerinden son üç ayda 34 mahallede 5 binden fazla vatandaş faydalandı.

MOBİL SAĞLIK TARAMADA YOK YOK

Hastalıkların erken tanı ve teşhisiyle toplum sağlığına katkı veren Mobil Sağlık Tarama hizmetiyle kırsal bölgelerde yaşayan ve hastaneye gelmekte güçlük çeken başta dezavantajlı gruplar olmak üzere özellikle yaşlı, yatağa bağımlı ve engelli bireylere düzenli olarak temel sağlık hizmetleri de sunuluyor.

Ordu İl Sağlık ve Altınordu İlçe Sağlık müdürlükleri iş birliğiyle yürütülen mobil sağlık tarama programlarında; Kanser Taramaları, Fizyoterapist Danışmanlığı, Diyetisyen ve Beslenme Danışmanlığı (BKİ ölçümü), Tansiyon ve Kan Şekeri Ölçümü, Tüberküloz (Verem) bilgilendirmesi, Sigara Bırakma Danışmanlığı gibi toplum sağlığını ilgilendiren temel sağlık hizmetleri alanlarında da hizmet sunuluyor.

Kırsal mahallelerin tamamına ayrımsız hizmet veren Mobil Sağlık Tarama Aracından 2023 yılının ilk üç ayında 34 mahallede 5 binden fazla vatandaş yararlandı.

Pandemi döneminde sunduğu hizmetler, aşılama çalışmalarına verdiği katkılar ve deprem bölgesinde afetzedelere verdiği sağlık hizmetleri ile Altınordu Mobil Sağlık Tarama Aracı vatandaşların en büyük sağlık destekçisi oldu.

orduolay.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu