Sosyal Sorumluluk

Amasya’da, Vefa Projesi Kapsamında Yaşlı ve Engellilerin Evleri Temizleniyor

Amasya’da, Gümüşhacıköy Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen Vefa Projesi kapsamında oluşturulan ekip, her ay ihtiyaç sahibi 80 yaşlı, hasta ve engellinin evini temizliyor. Proje sayesinde yaşlı, engelli, hasta ve bakacak kimsesi olmayan bireyler sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürebiliyor. Ekip, evleri temizlerken aynı zamanda vatandaşların taleplerini de dinliyor ve devlete olan şükranlarını dile getiriyor.

İhtiyaç sahibi bireylerin sağlıklı ortamda yaşamlarını sürdürmeleri için proje kapsamında belirlenen evlerde belirli periyotlarla temizlik yapılıyor. Ekibe eşlik eden SYDV Müdürü Fatih Bayram, gazetecilere, rutin çalışmaların dışında merkez ve köylerde yaşayan 80 engelli, hasta ve yaşlının evini temizlediklerini söyledi. Dört kişiden oluşan ekibin gittikleri evin her tarafını temizlediğini anlatan Bayram, şöyle konuştu:

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın başlatmış olduğu Vefa Projesi kapsamında herhangi bir sabit geliri olmayan, vakfımızın ayni ve nakdi yardımlarından yararlanan yaşlı, hasta, kimsesiz ve engelli bireylerimizin temizlik, kişisel bakım ve gündelik işlerine yardım ediliyor, market alışverişleri yapılıyor. Ekiplerimiz evlere giderken temizlik malzemelerini ve ekipmanları da kendileriyle götürüyor. Ayda 80 kişinin evine giderek hayır dualarını almaktayız”

Proje kapsamında devletin şefkat elini yaşlı, engelli, bakıma muhtaçlara uzatarak yanlarında yer almaya devam ettiklerini belirten Bayram, “Vatandaşlarımızdan olumlu dönüşler almaktayız. Ekiplerimiz, vatandaşlarımızın sadece evini temizlemiyor, onların gönüllerine dokunarak taleplerini de dinliyor ve bize iletiyorlar. Vatandaşlar, devletimize şükranlarını ve bağlılıklarını sürekli dile getiriyor. Bundan büyük memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

AA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu