Sosyal Sorumluluk

Aydın’da, Engelli Bireylere Yönelik Çözüm Önerileri Masaya Yatırıldı

Aydın İl Engelliler Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Adnan Menderes Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı. ADÜ Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi Konferans Salonu’nda Aydın Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin başkanlığında düzenlenen ve engelli bireylerin hayatını kolaylaştırabilmek amacıyla gerçekleştirilen İl Engelliler Koordinasyon Toplantısı’na, ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ömer Turan, İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, ADÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Öğr. Gör. Gül Bozkurt, ilgili kamu kurum, STK ve dernek yöneticileri ile birçok personel katıldı.

“Engelli Bireylerin Talepleri Masaya Yatırıldı”

Engelli bireylere yönelik hizmetlerin anlatıldığı toplantıda; Aydın’da yaşayan tüm engelli bireylerin toplumsal fırsatlardan eşit şekilde faydalanması, topluma kazandırılması ve mesleki becerilerinin artırılmasına yönelik projeler hakkında bilgiler verildi.

Engelli ailelerinin gündelik yaşantılarını kolaylaştırmak ve mevcut sıkıntıların çözümlenmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen toplantı, STK ve dernek yöneticilerinin talep ve çözüm önerilerinin ardından sona erdi.

Toplantı sonrası, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem önderliğinde katılımcılara, ADÜ Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphanesi hakkında bilgiler verildi.

sesgazetesi.com.tr

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu