Haberler

Aydın’da İğrenç Olay: ‘Sahte Kaymakam’ Bu Kez Tutuklandı!

Aydın’ın Karacasu ilçesinde 22 yaşındaki U.C.K., 46 yaşındaki zihinsel engelli kişiye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Karacasu Çarşı merkezinde gece yarısı meydana gelen olayda zihinsel engelli bir erkeğe kapalı olan kahvehanenin önündeki boş alanda cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen U.C.K, savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Zihinsel engelli bireyin rastladığı kişilere, olayı anlatan bir takım ifadeler kullanması ve olayı gördüğü iddia edilen bir kişinin anlatması üzerine emniyet ekiplerine haber verildi. Yapılan araştırmanın ardından ekipler gece U.C.K.’yi evinden alıp emniyete götürdü. İfadelerin ardından U.C.K. geceyi nezarette geçirdi.

Sabah saatlerinde U.C.K. ve zihinsel engelli birey tıbbi inceleme için Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesine götürüldü. Burada iç çamaşırlarında da inceleme yapılıp iki kişiden de detaylı örnekler alınırken çıkan rapor savcılığa gönderildi.

Bir kişinin eylemin gerçekleştiğini gördüğü iddia edilirken U.C.K.’nin gece saatlerinde kahvehaneye doğru giderken kameralara yansıdığı kaydedildi. Savcılıkta U.C.K. ifade verirken, zihinsel engelli bireyin ifadesi psikolog eşliğinde alındı. Suçlamaları kabul etmeyen U.C.K. savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak Nazilli Cezaevine gönderildi.

“Kendini Kaymakam Olarak Tanıtmıştı”

2022 yılı Ağustos ayında Trabzon’da kendini kaymakam olarak tanıttığı iddiasıyla hakkında ‘resmi belgede sahtecilik, kamu görevini usulsüz üstlenme’ konu başlığı ile soruşturma açılan ancak Savcılık tarafından ‘kovuşturmaya yer yoktur’ kararı verilen, 2023 Şubat ayında da memleketi Karacasu’da hırsızlık olayına karıştığı iddiasıyla hakkında soruşturma açılan ancak adli kontrol şartıyla serbest bırakılan U.C.K., bu kez baltayı taşa vurdu.

sesgazetesi.com.tr

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu