Sosyal Sorumluluk

Aydın’da, Konyalılar Sitesi’nin Bağış Geleneği Bu Yıl da Sürdürüldü

Didim ilçesindeki Konyalılar Sitesi’nin her yıl geleneksel hale getirdiği yardım gecesinde elde edilen gelirle akülü sandalye alındı. Akülü sandalye ihtiyaç sahibi bir vatandaşa verilmek üzere Didim ve Yöresi Engelliler Derneği’ne bağışlandı. Daha önce derneğe müracaat ederek akülü sandalye talebinde bulunan fiziksel engelli 78 yaşındaki Aynur Kabak, göz yaşlarını tutamayarak katkı sunan herkese teşekkür etti.

DİYED Başkanı Resul Yazıcı; “Bugün bir annemizin günlük yaşamını kolaylaştıracak akülü sandalyeyi, derneğimize bağışlayan Konyalılar Sitesi Başkanı Gökhan Yıldırım’a, bağış kampanyasını ilk başlatarak gelenek haline getiren bir önceki başkan Ergun Ünüvar’a, bu kampanyanın ilk gününden itibaren içerisinde bulunan Cumhur Tuncay ve değerli eşi Anke Tuncay’a, sitede yaşamlarını sürdüren site sakinlerine, bizleri kırmayarak davetimize icabet eden Belediye Başkanımız Deniz Atabay’a, verdikleri destek, gösterdikleri yakın alaka ve yardımları için, derneğimiz ve engelli bireylerimiz adına sonsuz teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun. Böyle duyarlı halkımızın varlığı ile engeller bir bir aşılacaktır” dedi.

Belediye Başkanı Deniz Atabay ise; “Konyalılar Sitesi yönetiminden site sakinlerine kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah böyle duyarlılıkla yardımda bulunan kişi ve kurumların sayıları artar. Birlik olduğumuzda aşılmayacak engel yoktur. Sevgili ablamıza günlük yaşamında büyük kolaylık sağlayacağına inandığımız akülü sandalyesini vermek üzere beni davet eden dernek başkanı Resul Yazıcı’ya teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir yardımın sahibine teslim edilmesi onurlandırdı beni; emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

sesgazetesi.com.tr

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu