Dünya

Azerbaycan, Karabağ’da İnsani Koridorlar Oluşturdu

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Karabağ’daki terörle mücadele operasyonu başlatılmasının ardından Karabağ’daki Ermeni nüfusun tehlikeli bölgeden tahliyesini sağlamak amacıyla Laçin yolu üzerinde ve diğer istikametlerde insani koridor ve kabul noktaları oluşturulduğunu açıkladı.

Azerbaycan ordusu, yalnızca meşru askeri tesislerin ve askeri altyapının nokta atışlarıyla imha edildiğini belirtirken, bölgedeki Ermeni halkın askeri tesislerden uzak durması ve Ermeni silahlı güçlerine destek vermemesi konusunda kısa mesajla bilgilendirildiği ve hoparlörlerle uyarılar yapıldığı aktarıldı. Azerbaycan tarafından sivil alanların güvenliğinin sağlanacağı ve ihtiyaçların karşılanacağı kaydedildi.

“Ermeni nüfusun gerekli ihtiyaçları karşılanacak”

Uluslararası insani hukuk normlarına uygun olarak Azerbaycan tarafından sivil alanların güvenliğinin sağlanacağı kaydedildi. Ayrıca, kadınlar, çocuklar, yaşlılar, engelliler ve hastalara gerekli tıbbi ve diğer yardımların sağlanacağı, içme suyu ve yiyecek gibi ihtiyaçlarının karşılanacağı kaydedildi. Karabağ’daki Emeni nüfusun tehlikeli bölgeden tahliyesinin sağlaması amacıyla Laçin yolu üzerinde ve diğer istikametlerde insani koridor ve kabul noktaları oluşturulduğu duyuruldu.

İHA

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu