Haberler

Balıkesir’de, Uzun Yıllar Sağlık Sorunu Yaşayan Adamın Paraları Pul Oldu

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yaşayan bir vatandaş, uzun yıllar rahatsızlık geçirdi ve sonunda yüzde 83 engelli raporu alarak yatağa mahkum oldu. Yıllarca biriktirdiği paraları kullanmak istediğinde ise korkunç bir gerçekle karşılaştı.

63 yaşındaki Hayrettin Balkan, yaşadığı olaylar sonrası hem sağlığını hem de geleceğinin teminatı olan parasını kaybetti. Bandırmalı Hayrettin Balkan, sağlık nedeni ile müdahale olanağı bulunmadığı bir süreçte yıllarca çalışarak biriktirdiği parasını pul etti.

Aynı zamanda epilepsi hastası olan Hayrettin Balkan bypass ameliyatı için yattığı hastanede kendisine 4 sten takıldı, 3 kez felç oldu. Aylarca yatağa bağlı olarak yaşamak durumunda kaldı. Talihsiz adamın elinde olmadan yaşadığı zor günler sadece sağlığını almakla kalmadı, bu süreçte tedavülden kalkan paralar da elinde kaldı.

Hayrettin Balkan’ın yıllarca çantasında topladığı paralar yaşanan tedavül sonucu değerini kaybetmişti. Tedavülden kalkan Türk Lirasının değişim sürecinin de dolması üzerine talihsiz adamı sadece hastalık değil, bir de yılların birikimi parasını kaybetmiş olmanın talihsizliği yaktı.

Balkan, “Hastanede yattığım için paraların tedavülden kalktığını bilemedim. Şimdi bu 350 bin lira elimde kaldı. Bunları simit satarak, fırında çalışarak toplamıştım. Şimdi elimde kaldı” dedi.

Balkan, koleksiyonerlere seslenerek, bu paraların değerlendirilmesini istedi.

TGRT Haber

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu