Haberler

Başkan Altay: Engelleri Kaldırmak Kadim Medeniyetimizin Bir Gereğidir

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Uğur İbrahim Altay, Özel Genç KOMEK engelli eğitimi yılsonu programında özel çocuklarla buluştu. Başkan Altay, “Engelleri kaldırmak kadim medeniyetimizin bir gereğidir” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Uğur İbrahim Altay, Özel Genç KOMEK Engelli Eğitimi yılsonu programında özel çocuklarla bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Adnan Akgül Özel Eğitim Meslek Lisesi, Konevi İşitme Engelliler Okulu ve Selçuklu Özel Eğitim Meslek Okulu’nda Genç KOMEK Yaz Okulu’na katılan özel çocuklar ve aileleri katıldı.

“Program Dolu Dolu Geçti”

İşitme engelli çocukların işaret dili yoluyla İstiklal Marşı’nı okumasıyla başlayan program Genç KOMEK Engelli Eğitimi faaliyetlerinin anlatıldığı kısa film gösterimiyle devam etti. Öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilaveti, ritim ve drama gösterilerinin ardından programda öğrencilerin seslendirdiği ilahiler katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

“Engelleri Kaldırmak Kadim Medeniyetimizin Bir Gereğidir”

Programa katılarak özel öğrencilerin mutluluğuna ortak olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “İnanıyorum ki özel çocuklarımız burada aldıkları eğitimlerle ve yüreklerindeki tüm güzelliklerle hem ülkemizi hem de toplumumuzu güzel yarınlara ulaştıracaklar. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

haberdairesi.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu