Sosyal Sorumluluk

Beykoz’dan Hatay Samandağ’daki Engelli Aileye Konteyner Gitti

Hatay Samandağ’ın bir köyünde yaşayan engelli aile Kaymakam’dan konteyner istedi. Kaymakam ise Beykoz Batum Havalisi Derneği ile bir tanıdık vasıtası ile irtibat kurarak engelli ailenin talebini iletti. Bu talep üzerine hemen harekete geçen Batum Havalisi Derneği, kendi üyeleri arasında yardım kampanyası başlattı.

50 Bin TL olarak belirlenen konteyner bedeli hızlı bir şekilde toplanarak ilgili firmaya gönderildi. Nakliye ödemesi 25 bin TL’yi de üyelerin katkıları ile karşılayan Batum Havalisi Derneği Yöneticileri engelli bir ailenin isteğini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadı.

Beykoz Batum Havalisi Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç, “bir sivil toplum derneği olarak engelli bir depremzede ailenin isteğini yerine getirebilmenin mutluğunu yaşadık. Daha önce bölgeye bir tır ihtiyaç malzemesi göndermiştik. Şimdi de engelli bir ailemizin konteyner ihtiyacını karşıladık” ifadelerini kullandı.

“Beykoz Batum Havalisi Derneği olarak üyelerimizin de imkânlarıyla, Beykoz’dan bölgeye konteyner gönderen ilk STK olmanın heyecanını yaşadık. Örnek bir davranış sergilediğimize inanıyorum” şeklinde konuşan Kılıç, “Destek veren tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Beykoz Batum Havalisinin konteyneri bölgeye ulaştırılarak engelli aileye teslim edildi. Engelli ailenin bireyi ise Beykoz Batum Havalisi Yöneticilerine, video yayını aracılığı ile teşekkürlerini iletti.

dostbeykoz.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu