Sosyal Sorumluluk

Bursa Orhangazi‘de Yaşayan Engellilerden Büyük Duyarlılık

Bursa Orhangazi Belediyesi Sosyal ve Kültür İşler Müdürlüğü, Engelliler Koordinasyon Merkezi ve Orhangazi Sakatlar Derneği işbirliğiyle depremzedelere yardım eli uzatıldı. Yardım çalışmasına Orhangazi‘de yaşayan birçok engelli birey ve aileleri katıldı. Toplanan deprem yardımları deprem bölgesine ulaştırılmak üzere Orhangazi Belediyesi tarafından teslim alındı. Malzemelerin teslimi sırasında Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları İlhan Kılıç ve İbrahim Korkmaz hazır bulundu.

Orhangazi Belediyesi yaşanan deprem felaketi dolayısıyla aralıksız yardımlarını sürdürüyor. Bu çerçevede Orhangazi Belediyesi Sosyal ve Kültür İşler Müdürlüğü, Engelliler Koordinasyon Merkezi ve Orhangazi Sakatlar Derneği işbirliğiyle çok miktarda deprem malzemesi sağlandı. Orhangazi‘de yaşayan engelli bireylerin ve ailelerinin katkılarıyla Orhangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezinde toplanan malzemeler deprem bölgesine iletilmek üzere Orhangazi Belediyesine gönderildi. Orhangazi‘de yaşayan engelli bireyler ve aileleri yardım çalışmasına büyük ilgi gösterdi.

Orhangazi Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi sorumlusu ve Orhangazi Sakatlar Derneği Başkanı Emrullah Akçay, gün birlik beraberlik ve dayanışma günüdür, gün sarılma ve yaraları sarma günüdür, diyerek sözlerine “Şimdiye kadar biz engelliler bu toplumdan her zaman yardım gördük. Şimdi ise sıra bizde diyerek yardıma ihtiyaç duyan depremzede kardeşlerimize el uzatmaya çalıştık. Yardım kampanyamıza kayıtsız kalmayan başta dernek üyelerimiz ve ailelerine çok teşekkür ediyorum” cümleleriyle son verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama da Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’dan geldi. Başkan Aydın, Ülkemiz de yaşanan deprem sonrası tüm İlçe halkımız ile birlikte bir ve tek yürek olduk. Depremin ilk gününden itibaren vatandaşlarımızla birlikte deprem bölgesine yardımlarımızı sürdürüyoruz, diyerek sözlerine “Bugün de Belediyemizin Engelli Koordinasyon Merkezimiz ve Engelli bireylerimiz ve aileleri eliyle bir yardım çalışması gerçekleştirdik. Gün tek yürek olma günü oradaki yaşam mücadelesine can suyu olma günüdür” şeklinde devam etti.

Belediye Başkanı Aydın açıklamasına “halkımız bu konuda üzerine düşenin fazlasını yapıyor ve yapmaya da devam ediyor. Ben bu anlamda engelli kardeşlerim ve aileleri başta olmak üzere tüm ilçe halkımıza bir kez daha sonsuz teşekkür ediyorum” ifadeleriyle son verdi.

Bursa Hakimiyet

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu