Sosyal Sorumluluk

Din Görevlisinin Engelli Oğlu, Akülü Sandalyesini Depremzedelere Bağışladı

İstanbul Eyüpsultan İlçe Müftülüğü Uzman Vaizi Ersoy Koyuncu’nun oğlu Haktan Koyuncu, akülü sandalyesini depremden etkilenen kardeşleri için bağışladı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler nedeniyle AFAD koordinesinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde “Türkiye İçin İyilik Vakti” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası sürüyor.

Ülkenin dört bir yanından yoğun ilginin olduğu kampanyaya anlamlı bir destek de İstanbul Eyüpsultan ilçesinden geldi. Eyüpsultan İlçe Müftülüğü Uzman Vaizi Ersoy Koyuncu’nun engelli oğlu Haktan Koyuncu, babasından duyduğu kampanyaya akülü sandalyesiyle destek olmak istedi. Babasıyla birlikte Eyüpsultan Müftülüğüne gelen Koyuncu, akülü sandalyesini depremden etkilenen kardeşleri için bağışladı.

Koyuncu’nun bağışını TDV Eyüpsultan Şubesi adına kabul eden İlçe Müftüsü Basri Bektaş, “Yüce gönüllü Haktan evladımız kendi engeline rağmen sandalyesini kardeşleri için bağışlaması üşüyen yüreklerimizi ısıttı. Yetmedi bir de cüzdanını çıkarıp harçlığını da depremzede kardeşleri için bizlere teslim etti. Bu duyarlılığı bizleri duygulandırdı. Haktan evladımızdan, anne ve babasından Rabbim razı olsun” diye konuştu.

Diyanet Haber

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu