Spor

Down Sendromlu Milli Takım Şampiyonluğu Kocaeli’de Kutladı!

Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası’nın final mücadelesinde Portekiz’i 2-1 yenerek şampiyon oldu. Sporcular bugün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önünde kutlama gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini alan sporcular bugün kupayı belediye başkanı Tahir Büyükakın’a getirdi. Kutlama etkinliğine Büyükakın’ın yanı sıra Milletvelili Mehmet Akif Yılmaz, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyon Başkanı Birol Aydın, destek veren sporcular katıldı.

“Onlara inandık”

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: “Gençlerimizi tebrik ediyorum muhteşem bir başarıya imza attılar. Sonuna kadar arkalarında olduğumuzu söyledim. Avrupa kupası için yarışmaya giderlerken de yine kendilerinin arkasında olduğumuzu söyledik. Onlara inandık. Kupayla dönmeleri bizim için gurur kaynağı. Tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

“Dünya şampiyonu olacağız”

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyon Başkanı Birol Aydın: “Bu çocuklardan bir şey olamaz denilen çocuklarımız artık spor yapıyorlar. Özel çocuğu olan annelerimize onlara imkan verirlerse neler yapılabileceğini gösterdik. Kupayı orada aldığımızda çok gururlandık. Belediye başkanımız hep arkamızda oldu. Kupayı alırken önce Tahir Başkanımıza daha sonra Cumhurbaşkanımıza götüreceğiz demiştik. Desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. İnşallah dünya şampiyonu da olacağız” dedi.

“Cumhurbaşkanımızla futbol oynamak istiyoruz”

Takım kaptanı Birkan Dikici, “İkinci kez Avrupa Şampiyonu olduk. Buradan çok şükür ediyoruz. Cumhurbaşkanımızla beraber futbol oynamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

kocaeligazetesi.com.tr

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu