Ajanda

Düzce’de Özel Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

Düzce Belediyesi Çocuk Üniversitesi göçmen çocukların ardından özel çocukları da ağırladı. Çocuk Üniversitesindeki atölye çalışmalarına katılan özel çocuklar gönüllerince eğlenerek spor ve resim yaptı.

Düzce Belediyesi Kültür İşler Müdürlüğü bünyesinde Bilim Merkezi binasında faaliyet gösteren ve 2022-2023 eğitim yılına 610 öğrenci ile kapılarını açan Çocuk Üniversitesine ilgi devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde mülteci ve göçmen çocuklarını ağırlayan üniversite son olarak Yeşil Düzce Özel Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencilerini misafir etti.

“Atölye Eğitimlerine Katıldılar”

Atölye çalışmalarına katılan özel çocuklar ilk olarak görsel tasarım sınıfında resim yaparak yeteneklerini sergiledi. Kendilerini resimle ifade eden çocuklar daha sonra cimnastik sınıfında neşe içinde spor yaptı. Çocukların sosyalleşmesi ve kendilerini ifade etmeleri için tüm olanakların seferber edildiği Çocuk Üniversitesinde özel çocukların sevinci gözlerinden okundu.

“Haftada Bir Atölyelere Katılacaklar”

Haftanın bir günü Düzce Belediyesi Çocuk Üniversitesi atölyelerinde eğitim görecek olan özel çocuklar son olarak ellerinde darbuka ve teflerle şarkı söyleyip dans etti. Her hafta farklı özel öğrenciler Çocuk Üniversitesinde ağırlanacak.

duzcetv.com

Yaşadıkça

Engelliler Haber ve Bilgi Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu